Kuchnia węgierska

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Kuchnia węgierska

viccsi
  • viccsi

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jest w Polsce dostępna super przyprawa do gulaszu węgierskiego, sam jestem Węgrem i często korzystam. Najtaniej znalazłem w sklepie internetowym www.naszwegier.pl Na kilogram mięsa 3 łyżki tej przyprawy i czuje się jak w domu.http://naszwegier.pl/index.php/produkt/przyprawa-do-gulaszu-porkoltalap Do tego pasta gulaszowa http://naszwegier.pl/index.php/produkt/pasta-gulaszowa-80g i cała filozofia smaku.
obrazek obrazek

Odp: Odp: Kuchnia węgierska

viccsi
  • viccsi

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć! Jestem Węgrem w sklepach Kuchni Świata w całej Polsce można dostać gotową mąkę do robienia przecieraków o różnych smakach - paprykową, koperkową szpinakową i inne wystarczy dodać jajko i wodę i mamy super dodatek do mięs. Na stronie http://naszwegier.pl/index.php/produkt/gotowa-mieszanka-z-maki-durum-i-przypraw-do-klusek-paprykowa też można ją kupić. Jest rewelacyjna.
obrazek

Odp: Kuchnia węgierska

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
W Warszawie mogę polecić fajną i tanią knajpę węgierską w mojej okolicy - Bistro Budapeszt się zwie Na ulicy Zwycięzców, niedaleko Francuskiej. Jedzenie pyszne, autentyczne i aż nieludzko tanie! (40 złotych za dwie osoby z pełnymi brzuchami!)

Odp: Kuchnia węgierska

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jeśli chodzi o desery jadłam jedynie puree z kasztanów i przyznam, że niezapomniany smak. Z tego co czytałam na blogu, na którym znalazłam zdjęcie, serwuje się też z bitą śmietaną i owocami. Co jak co, ale ten deser śmiało polecam.

obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 13 sie 2013 22:12 przez Sardynka)

Odp: Kuchnia węgierska

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
A ja tam nigdy nie bylam ale kuchnię lubię bo jest konkretna

Odp: Odp: Kuchnia węgierska

Zośka23
  • Zośka23

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam,
Ja też kocham Węgry i kuchnię węgierską. Moja przygoda z tym krajem zaczęła się od wymiany studenckiej i trwa do dziś Niestety nie potrafię gotować. Jednak przyjaciółka z Węgier nauczyła mnie prostej sałatki z ziemniakami, groszkiem, ogórkiem, papryką zieloną i czerwoną, gotowaną marchewką, cebulką, majonezem. Sałatka "Kuchnie Świata" Dega jest dla mnie studentki idealnym rozwiązaniem. Gabriela ciągle powtarzała, że w ich kuchni najważniejsza jest papryka Niestety tzw. pörkölt, czyli gulaszu z dużą ilością papryki mielonej nie opanowałam.

Odp: Kuchnia węgierska

pszczolkaanulka
byłam kiedyś na Węgrzech na krótkiej wycieczce i jedzenie było przepyszne. Szczególnie zapamiętałam wspominane przez Bunię galuski, które były podane z tego co pamiętam z rosołem o pikantnym smaku.

Odp: Kuchnia węgierska

lulka
  • lulka

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ja jestem fanką wszystkiego co węgierskie od zawsze, i mogę tylko powiedzieć, że w warszawie jest jedna świetna wegierska knajpa. raczej kawiarnia w sumie, ale mają przepyszne węgierskie jedzonko, kawiarnię prowadzi prawdziwy węgier i na kuchni też pracują węgrzy a kawiarnia mieści sie w budynku instytutu kultury węgierskiej na moniuszki, koło macdonalna na świętokrzyskiej
a dania węgierskie..... oj któregoś dnia napiszę wam wszystko co wiem na ten temat, znacie na przykład krem z kasztanów? po wegiersku "gesztenye puree"

Odp: Kuchnia węgierska

aneczkaa
  • aneczkaa

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzięki;p niestety w kuchni nie radzę sobię tak dobrze wiec będę dalej szukać. Gdzieś na forum wyczytałam o jednej fajnej restauracji w centrum (borpince). Moze sie wybiore. Pozdr

Odp: Kuchnia węgierska

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Polecić Ci mogę nie knajpkę a sklep Papryka

Odpowiedz na/ edytuj Kuchnia węgierska