Kuchnia węgierska

Obserwuj wątek

Odp: Kuchnia węgierska

aneczkaa
  • aneczkaa

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam,

cieszę się, że poruszyłyście temat węgierskiej kuchni. Czy mozecie mi polecic jakieś sprawdzone miejsce w Warszawie gdzie można zjeść węgierskie potrawy? Uwielbiam węgierski klimat i jedzenie bede wdzięczna za pomoc

Odp: Kuchnia węgierska

Babciagramolka
Melduję , że tort wczoraj kupiłam - pyszny był i o dziwo dostałam go w piekarni ( cukierni ) sieci Asprod ( mają swój punkt w galerii Reala .)
Niestety ani Kaskady ani Balatonu już nie ma . Na miejscu Kaskady budują jakis market ( w sumie to dobrze bo już za długo straszył tam pusty plac ) . Balaton zmienił kilka razy włascicieli i nazwę i nie jest już tym czym był .Nawet nie wiem czy teraz gdzieś kuchnię węgierską serwują ( pomijam takie ,, atrakcje ,, jak podobno zupa gulaszowa w barze koło dworca )

Odp: Kuchnia węgierska

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Często bywałem w "Balatonie" jeszcze za czasów gdy wieczory można było spędzać w "Kaskadzie" Mam rodzinę w Szczecinie...i tam jako chłopak spędzałem u cioci (siostra mamy) całe wakacje. Później jako dorosły często aranżowałem sobie delegacje do Szczecina. Kocham to miasto prawie tak jak Poznań i Kraków.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Kuchnia węgierska

Babciagramolka
Tak na szybko :
Galuski - kluseczki do gulaszu- coś jak nasze ,, przecieraki ,,
Csipetke- coś jak nasza zacierka - kluseczki do gulaszu
Daragaluska- kluseczki z kaszy manny z masłem i jajkami
Naleśniki a'la Gundel ( z mielonymi orzechami , rumem, skórką pomarańczową itd. ) z sosem czekoladowym
Tort Dobos
Kluseczki i naleśniki robię - tort smakuję jak mi sie uda kupić - był czas że w kawiarni Orbisu bywał często tak jak i w Balatonie ( restauracja węgierska w Szczecinie )
Narobiłeś smaku - kurcze skąd ja wezmę Tort o tej porze

Kuchnia węgierska

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Kuchnia ta jest w Polsce dość popularna. Wszyscy znamy przepyszne gulasze i dania z papryką w roli głównej. Ale czy słyszał ktoś z Was np o ciastach kluskach czy deserach węgierskich kuchni regionalnych? Od tego bowiem zaczyna się ten "prawdziwy" styl węgierski. Proszę o uwagi na ten temat. .
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Kuchnia węgierska