"luzowanie" kurczaka

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: "luzowanie" kurczaka

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
dziękuję za rady....muszę i ja nauczyć się tej sztuki

Odp: Odp: "luzowanie" kurczaka

Sonduli
  • Sonduli

  • Posty: 64
  • Przepisy: 6
  • Artykuły: 0
caroline1983 napisał(a):

Ja się uczyłam z tego: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=823

To jest instrukcja obrazkowa. Pierwszy raz zakończył sie powodzeniem A teraz to dla mnie pikus

Pamietaj tylko o dobrym nożu. Mi najlepiej pracuje sie wąskim nożem, typowo do filetowania. I koniecznie musi byc ostry. Mam cos podobnego jak na zdjęciu.


Dziękuje serdecznie i duża buźka o to właśnie mi chodziło

Odp: "luzowanie" kurczaka

caroline1983
Ja się uczyłam z tego: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=823

To jest instrukcja obrazkowa. Pierwszy raz zakończył sie powodzeniem A teraz to dla mnie pikus

Pamietaj tylko o dobrym nożu. Mi najlepiej pracuje sie wąskim nożem, typowo do filetowania. I koniecznie musi byc ostry. Mam cos podobnego jak na zdjęciu.
obrazek

Odp: "luzowanie" kurczaka

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
Sonduli napisał(a):

Mam prośbę, czy ktoś z Was umie "luzować"kurczaka lub kaczkę tzn usunąć kości tak żeby nie naruszyć jego konstrukcji tą czynność wykonuje się przed faszerowaniem kurczaka lub robieniem rolady. Mam ochotę zrobić roladę ale za diabła nie wiem jak zabrać się do tego usuwania kości. Stąd moja prośba o instrukcje jak to zrobić.

Songuli najlepiej jak wejdziesz na you tube i zobaczysz naocznie jak to sie robi, albo w gogle wpisz "luzowanie...." .

Odp: "luzowanie" kurczaka

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Tak robie to często zaczynam od kuperka , nacinam tak zeby zostal w calosci , potem ostrym nozem oddzielam kosci dookoła, nacinając udka narazie zostawiamy je w spokoju, odcinamy piersi od chrząstki po skrzydełka a grzbiet az do zgięcia w korpusie kiedy mozna juz odciąć ten kawałek, Potem idziemy dalej zsuwając ostrożnie by nie porozrywać. Odcinamy skrzydełka w stawach i wtedy juz powinien wyjść korpus z szyjką . reszte pozostałych kostek luzujemy juz pojedynczo .. skrzydełka zawsze zostawiam w calosci, z udek wycinam pierwsze tak by zostala tylko jedna w pałce.

oj niewiem czy jasno to napisalam

a potem to juz tylko nadzienie i zszycie ..
obrazek obrazek

"luzowanie" kurczaka

Sonduli
  • Sonduli

  • Posty: 64
  • Przepisy: 6
  • Artykuły: 0
Mam prośbę, czy ktoś z Was umie "luzować"kurczaka lub kaczkę tzn usunąć kości tak żeby nie naruszyć jego konstrukcji tą czynność wykonuje się przed faszerowaniem kurczaka lub robieniem rolady. Mam ochotę zrobić roladę ale za diabła nie wiem jak zabrać się do tego usuwania kości. Stąd moja prośba o instrukcje jak to zrobić.

Odpowiedz na/ edytuj "luzowanie" kurczaka