Makaron kupny czy domowy?

Obserwuj wątek

Odp: Makaron kupny czy domowy?

kusza23
  • kusza23

  • Posty: 26
  • Przepisy: 15
  • Artykuły: 6
uwielbiam domowy makaron mojej mamy, samej mi on nie wychodzi ale ona robi go po mistrzowsku.

Odp: Odp: Makaron kupny czy domowy?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Tit napisał(a):

Ja mam niestety małą kuchnię. Mój dziadek suszył płaty makaronu na ściereczkach lnianych, a ja się już przerzuciłam na ręczniki papierowe. A ma ktoś z was maszynkę do makaronu? Myślicie, że warto kupić?

Warto! A najlepiej taką, która miesi i kroi ciasto, z możliwością zrobienia różnych makaronów. Ja mam takiego starego "kręciołka" z 80 -tych lat. Bardzo przydatny staruszek, oszczędza mi wiele pracy przy krojeniu makaronu.

Odp: Odp: Makaron kupny czy domowy?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
małgosia7902 napisał(a):

warto kupic maszynke, bo przydaje sie nie tylko do robienia makaronu. a nie ma to jak swój makaron do rosołku z wiejskiej kurki ale kupne makarony tez sa niczego sobie, najlepiej lubie świderki, do sosu sa najlepsze

A do czego jeszcze używasz maszynki do makaronu?

Odp: Makaron kupny czy domowy?

małgosia7902
warto kupic maszynke, bo przydaje sie nie tylko do robienia makaronu. a nie ma to jak swój makaron do rosołku z wiejskiej kurki ale kupne makarony tez sa niczego sobie, najlepiej lubie świderki, do sosu sa najlepsze

Odp: Odp: Makaron kupny czy domowy?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
warto jeśli robi się makaron często, nie trzeba wałkować

Odp: Makaron kupny czy domowy?

Ja mam niestety małą kuchnię. Mój dziadek suszył płaty makaronu na ściereczkach lnianych, a ja się już przerzuciłam na ręczniki papierowe. A ma ktoś z was maszynkę do makaronu? Myślicie, że warto kupić?

Odp: Odp: Makaron kupny czy domowy?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Tit napisał(a):

U mojej babci robił to dziadek. Obecnie nikomu się już nie chce A znacie dobry przepis na domowy makaron?

Mam prosty przepis: 6 żółtek z wiejskich jajek i mąki tyle ile zabierze, żeby ciasto było dosyć twarde. Nie dodaję wody.

Odp: Makaron kupny czy domowy?

U mojej babci robił to dziadek. Obecnie nikomu się już nie chce A znacie dobry przepis na domowy makaron?

Odp: Odp: Makaron kupny czy domowy?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
misia53 napisał(a):

To ja się muszę pochwalić , że makaron u mnie wdomu robi mąż
Zagniata ciasto trochę twardsze od mojego i szybciej mu to idzie
Czasami robię i ja


No to brawa dla męża

Odp: Makaron kupny czy domowy?

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
To ja się muszę pochwalić , że makaron u mnie wdomu robi mąż
Zagniata ciasto trochę twardsze od mojego i szybciej mu to idzie
Czasami robię i ja

Odpowiedz na/ edytuj Makaron kupny czy domowy?