Mam dość !!!!!!!!

Obserwuj wątek

Odp: Mam dość !!!!!!!!

..

zmieniono 1 raz (ostatnio 26 wrz 2012 18:34 przez nathaliye)

Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
IGGI napisał(a):

Do wypowiedzi Darmonii - to co piszesz o maderatorce to poniżej jakiegokolwiek poziomu - gdybyś choć jeden dzień pełniła taką funkcję, to byś wiedziała, że to nie takie lekkie, łatwe i przyjemne. A moderator też człowiek i wyobraź sobie, nawet gdy mają dyżur muszą coś zjeść, napić się kawy, rozprostować kości czy wstać od kompa choćby tylko po to, żeby za przeproszeniem iść do łazienki.

Co do zdjęć i ich braku... ostatnio poleciałam pożyczyć aparat do sąsiadki, ale nie będę to niej latać za każdym razem kiedy coś w kuchni robię bo mnie uzna za nienormalną
Więc naprawdę już nie wiem, czy jest sens dodawać coś bez zdjęć, bo nie chcę jeszcze bardziej zaognić sytuacji, a z drugiej strony są dania, na które da się przekazać przepis bez ilustracji...

Co do zdjęć to tutaj są osoby uczciwie dodające przepisy bez zdjęć i są osoby, które oszukują dodając takie przepisy bez nich. Jak pisałaś wyżej nie jesteś na bieżąco w temacie, więc pewnych rzeczy możesz nie wiedzieć. My wiemy o kogo chodzi i to żadna tajemnica. Skoro ta sama osoba dodaje zdjęcie np. na polewkę to dlaczego nie może dodać zdjęcia na przepis np. z kuropatwy ? Ewidentna ściema ale taki użytkownik jest cwany i kombinuje tak z przepisem, że trudno udowodnić plagiat. Ale jak to mówią: kłamstwo ma krótkie nogi.

Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
darmiona napisał(a):

dobra, dobra ale są użytkownicy, którzy wstawiają przepisy ze zdjęciem na przypalone placki i ohydne zupy a potem bez zdjęć na pure z kasztanów... Buniu a Tobie brakuje czasu na sprawdzanie plagiatów i bzdur bo chyba za bardzo zaangażowałaś się na innym portalu...


o ile mi wiadomo to moderatorzy dyżurują w określone dni, a to co robią w inne, w czasie swojego wolnego czasu to jest już ich własna sprawa. To jest ich praca i każdy po wykonaniu własnych obowiązków ma prawo do własnego czasu wolnego, do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a w jaki sposób to robi to nie powinno nikogo interesować. To że zarzucasz Buni, że angażuje się na innych portalach to trochę tak jakby właściciel sklepu zabraniał swoim pracownikom robienia zakupów w innych miejscach, bo przez to wspierają konkurencje.. praca jest pracą, ale po pracy może każdy robić co chce i nie powinno się ingerować w życie osobiste innych osób.

Odp: Mam dość !!!!!!!!

IGGI
  • IGGI

  • Posty: 39
  • Przepisy: 64
  • Artykuły: 9
Do wypowiedzi Darmonii - to co piszesz o moderatorce to poniżej jakiegokolwiek poziomu - gdybyś choć jeden dzień pełniła taką funkcję, to byś wiedziała, że to nie takie lekkie, łatwe i przyjemne. A moderator też człowiek i wyobraź sobie, nawet gdy mają dyżur muszą coś zjeść, napić się kawy, rozprostować kości czy wstać od kompa choćby tylko po to, żeby za przeproszeniem iść do łazienki.

Naprawdę już nie wiem, czy jest sens dodawać coś bez zdjęć, bo nie chcę jeszcze bardziej zaognić sytuacji, a z drugiej strony są dania, na które da się przekazać przepis bez ilustracji...

zmieniono 2 razy (ostatnio 01 sty 2013 19:27 przez IGGI)

Odp: Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

Pyza napisał(a):

Ta użytkowniczka, o której wspominacie, że po niej jest "jeżdżone" to ściemniara - ma aparat bo wstawia też przepisy ze zdjęciami i to na bardzo proste dania. Skoro ktoś taki potem pisze przepisy z dużo lepszymi składnikami i nie dodaje zdjęć to nie dziwcie się, że powstają podejrzenia.... Poza tym przyłapano ją wiele razy na kłamstwie a nawet kradzieży cudzej pracy więc nie ma w ogóle o czym mówić.

Dla mnie, jak i dla bardzo wielu ludzi, po przepis bez zdjęć są niewiarygodne i najczęściej je omijam. Inną sprawą są dania pokazane tak, że faktycznie niedobrze się robi jak się patrzy na zdjęcie....

A Bunia czy inne moderatorki nie są przykute łańcuchem do tego jedynego portalu - sprawdzają ile mogą w czasie wyznaczonych swoich dyżurów a to czym się zajmują poza pracą to chyba nikogo nie powinno obchodzić?

Nie zwykle mi miło- doceniam poziom Twej wypowiedzi..

Odp: Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
No Darmiona rzeczywiście przeholowała. Tak jaki pisze Bunia nikomu nic do tego co robi, na jakich stronach się udziela w swoim prywatnym życiu. Bunia na Gotujmy jest moderatorem i uważam, że w 100 % swoje zadanie wykonuje jak należy. To samo się tyczy reszty moderatorek. A nie tak dawno był nabór na nowego moderatora i każdy miał szansę zgłosić się i wykazać. Ale po co, lepiej ciągle narzekać i biadolić bo przepis za późno wstawiony, czy plagiat przepuszczony albo nie dodane zdjęcie na główną czy też lipny przepis przepuszczony. Wtedy każdy by zobaczył czym to się je. A moderator też człowiek i ma rodzinę i swoje codzienne sprawy na głowie.

Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

Babciagramolka
darmiona napisał(a):

dobra, dobra ale są użytkownicy, którzy wstawiają przepisy ze zdjęciem na przypalone placki i ohydne zupy a potem bez zdjęć na pure z kasztanów... Buniu a Tobie brakuje czasu na sprawdzanie plagiatów i bzdur bo chyba za bardzo zaangażowałaś się na innym portalu...


Darmiona - chyba przeginasz . To co ja robię w prywatnym czasie i gdzie to robię to wybacz ale moja sprawa .

To czy ktoś wstawia ładne czy gorsze zdjęcia to też nie jest powód do tego by Moderator zablokował przepis bo to jest cenzura i nie jest moja rolą wybieranie które zdjecie jest ładne a które nie . I czy placki są przypalone czy nie . Bo z tego samego przepisu jeden zrobi ekstra danie a drugi je ,, skopie" .

To , że ja przypuszczam , że ktoś niektórych potraw nie gotuje a tylko wstawia przeróbki ich przepisów to jest moje prywatne zdanie .Regulamin tego nie zabrania i mnie jako Moderatorowi nie wolno zablokować przepisu wg własnego widzi mi się .
Ci którzy znają mnie dłużej wiedzą, że bardzo oddzielam funkcję Moderatora od swoich prywatnych poglądów bo tak powinno być .Prywatnie mogę mieć o czyichś przepisach jak najgorsze zdanie - jako Moderator muszę się kierować Regulaminem i zdrowym rozsądkiem .

Mase dań o których piszesz ( a czego się domyślamy ) jest daniami ogólnie jadanymi i gotowanymi - problem polega na doprawieniu , podaniu i szczegółach .

Już raz udowodniłam bezkrytycznie krytykującym , że nawet pozornie najgłupszy przepis coś w sobie ma . Swego czasu na forum przetoczyła się burzliwa dyskusja o przepisie na tosty z puree ziemniaczanym . Ile epitetów sie na ten przepis posypało. Był bez zdjęcia , opisany nieciekawie .

Z przekory zrobiłam , doprawiłam po swojemu . Pokazałam na zdjęciach. Okazało się , że pomysł jest bardzo ciekawy , a zapiekanka smaczna .

Nie odrzucę więc nawet najgłupiej brzmiącego przepisu ( chyba że z praktyki wiem , ze to ewidentna bzdura ) .

Jeśli jestem przeciw przepisom bez zdjęć to dla tego , że nabijają punktów na siłę .

A do Darmiony prośba - masz coś do mnie to mi to powiedz a nie insynuj , że źle robię to co robię bo wchodzę na inne strony czy prowadzę blog . Nigdy tego nie ukrywałam , ze mam znajomych na wielu stronach i bawi mnie buszowanie po tematycznych portalach ( ich forum czy okazjonalnie wstawianie tam przepisów ) .Regulamin strony tego nie zabrania więc nie rozumiem Twoich pretensji. Mój czas - moje zainteresowania - moja sprawa i wara komuś od tego by za mnie decydowac o tym gdzie i co mam robić.

Jak mam dyżur Tu to staram sie go pełnić zgodnie ze swoim przekonaniem o uczciwym wykonywaniu swoich obowiązków - oceniasz je źle zgłoś proszę to do Admina i tyle .


zmieniono 2 razy (ostatnio 24 wrz 2012 10:05 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Ta użytkowniczka, o której wspominacie, że po niej jest "jeżdżone" to ściemniara - ma aparat bo wstawia też przepisy ze zdjęciami i to na bardzo proste dania. Skoro ktoś taki potem pisze przepisy z dużo lepszymi składnikami i nie dodaje zdjęć to nie dziwcie się, że powstają podejrzenia.... Poza tym przyłapano ją wiele razy na kłamstwie a nawet kradzieży cudzej pracy więc nie ma w ogóle o czym mówić.

Dla mnie, jak i dla bardzo wielu ludzi, po przepis bez zdjęć są niewiarygodne i najczęściej je omijam. Inną sprawą są dania pokazane tak, że faktycznie niedobrze się robi jak się patrzy na zdjęcie....

A Bunia czy inne moderatorki nie są przykute łańcuchem do tego jedynego portalu - sprawdzają ile mogą w czasie wyznaczonych swoich dyżurów a to czym się zajmują poza pracą to chyba nikogo nie powinno obchodzić?

Odp: Mam dość !!!!!!!!

darmiona
  • darmiona

  • Posty: 455
  • Przepisy: 304
  • Artykuły: 14
dobra, dobra ale są użytkownicy, którzy wstawiają przepisy ze zdjęciem na przypalone placki i ohydne zupy a potem bez zdjęć na pure z kasztanów... Buniu a Tobie brakuje czasu na sprawdzanie plagiatów i bzdur bo chyba za bardzo zaangażowałaś się na innym portalu...

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

gosiczek821
IGGI napisał(a):

Heh... Przepraszam, ale moja byle komórka nie starczy, bo posiadam taką jeszcze z zielonym wyświetlaczem

Czytam i czytam i w sumie to aż mi głupio trochę. Bo też dodaję głównie bez zdjęć, ale staram się, by te bez zdjęć to były takie... no, że każdy wie, jak babka w okrągłej formie pieczona wygląda

Z tego co zauważyłam, to po jednej użytkowniczce jest "jechane" że aparatu nie ma, a dania robi wykwintne. Nie wnikam w całość sprawy, bo jestem w miarę nowa i nie bawiłam się na tyle w archeologa by odkopać stare wątki, tylko zwracam się z prośbą do użytkowników by nie generalizowali,bo może być tak, że ktoś pieniędzy na aparat nie ma, a w produkty do spożycia pomaga mu się zaopatrzyć rodzina.
Mi się aparat zepsuł, a komórkę ukradli i TERAZ mnie nie stać na nowe i mam wrażenie, że jeśli dodam przepis na coś z wędzonym łososiem to, zostanę zlinczowana. A łososia czasem kupuję, na duuużej przecenie ze skrajnym terminem ważności czasem, po 2zł do spożycia w ten sam dzień.

Całkowicie popieram Twój wpis

Odpowiedz na/ edytuj Mam dość !!!!!!!!