Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia

Obserwuj wątek

Odp: Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia

DoDomku
  • DoDomku

  • Posty: 20
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zostawiasz Mango chłodnym miejscu? Zawsze myślałem,ze ten owoc potrzebuje ciepła,dlatego u nas stoi w kuchni,tam gdzie z reguły bywa najcieplej.

Odp: Odp: Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Iwi, w taką zwykłą gazetę? Muszę spróbować - powiedz mi jeszcze jak długo m/w musi poleżeć?

Odp: Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Ja kupuje twarde zawijam w gazete i zostawiam w chlodnym miejscu.Tak robia kubañczycy.Zagladam do niego ,bo dojrzewa dosc szybko.Jak jest juz prawie miekkie to wkladam do lodowki i sobie dochodzi samo.

Odp: Odp: Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
te, które oglądałam w markecie z jednej strony miało taki rumieniec, ale z drugiej było bardzo zielone i strasznie twarde dlatego nie kupiłam bo wydaje mi się, że w domu prędzej zgnije niż dojrzeje...

Odp: Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia

caroline1983
Dojrzałe powinno być lekko miekkie. W handlu często sa takie o jakich piszesz bo dłużej mozna je przechowywać. Ja jak kupie takie nieco twarde to je odstawiam na kilka dni w jakiejś miseczce (tak jak np. jabłka) i samo dojrzewa. Dojrzałe mango ma też spory czerwony "rumieniec" - podobnie jak niektóre odmiany jabłek.

Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Byłam dzisiaj w markecie na zakupach - w dziale warzywno-owocowym stały całe skrzynie z mango, ale nie mam doświadczenia z tym owocem.
Wszystkie były w/g mnie twarde, zielone i niedojrzałe - a może takie mają właśnie być?

Jak sprawdzić czy mango nadaje się już do jedzenia? Jak je przechowywać żeby dojrzało jeśli kupimy twarde?

Liczę, że mi pomożecie

Odpowiedz na/ edytuj Mango - jak wybierać dobre do zjedzenia