Marynta do grilla

Obserwuj wątek

Odp: Marynta do grilla

efu7
  • efu7

  • Posty: 15
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
To na pewno kwestia oleju lub tłuszczu z mięsa (zależy, co smażyłeś), trzeba po prostu pilnować, żeby się nie jarało - dobrze jest skrapiać wodą lub piwem mięsiwo podczas grillowania, dodaje to smaku, kruchości i chrupkości mięsu.

Natomiast jeśli chodzi o marynatę, to w większości przypadków używam oleju, soku z cytryny, soli i pieprzu, a poza tym dodaję różne przyprawy i zioła, zależnie od rodzaju mięsa i smaku, jaki chcę uzyskać

Odp: Marynta do grilla

mocsłodkości
Stawiam na olej z marynaty i tłuszcz wytapiający się z mięsa. Gdy tłuszcz kapie na rozgrzane węgle te ponownie się zapalą i bucha ogień, który obejmuje także mięso, które jest na grillu. Musisz dobrze przygotować grilla, a w zasadzie węgiel drzewny. Musi on zmienić kolor. W przeciwnym razie sytuacja się powtórzy.

Odp: Marynta do grilla

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Może powodem był olej. Prawdopodobnie było go za dużo i ten kapiąc na rozgrzane węgle spowodował, że całość stanęła w ogniu.

Odp: Marynta do grilla

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nigdy nie miałam takiego pożaru, więc trudno coś polecić. Sama w zeszłym roku testowałam marynatę z sosem sojowym i mięsko było bardzo dobre.

Marynta do grilla

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Macie jakiś patent na marynatę do mięs z grilla by ta nie powodowała "pożaru" mięsa? W niedzielę robiliśmy grilla i mięso dosłownie zajęło się ogniem. Wyglądało to jakbym flambirował na grillu przy czym zero procentów i trzeba było ogień gasić żeby mięso nie było węgielkiem

Odpowiedz na/ edytuj Marynta do grilla