masa cukrowa

Obserwuj wątek

Odp: masa cukrowa

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Co do przepisu ten mi sie sprawdzil :

800g cukru pudru
100g glukozy (w proszku lub w płynie; ja daję w proszku)
4 łyżeczki żelatyny
70ml wody
aromat

Żelatynę namoczyć w zimnej wodzie. Gdy napęcznieje podgrzać ją razem z glukozą, ciągle mieszając, aż się rozpuści i powstanie jednolita konsystencja. (Należy uważać, aby płyn się nie zagotował. Jeśli się zagotuje, wyrzucić i zacząć od początku).
Gdy płyn przestygnie (ale nie całkowicie) dodawać po trochu cukru pudru, ciągle mieszając. (Może nie będzie konieczne dodanie całego cukru. Trzeba wyczuć moment, kiedy masa będzie odpowiednia. Dużo zależy od jakości cukru pudru). Można dodać parę kropelek aromatu, według uznania. Masę wyrabiać, aż będzie miała konsystencję plasteliny. (Masa na początku zagniatania strasznie się klei. To normalne, należy dalej zagniatać. Można pomóc sobie posypując ręce cukrem pudrem i zagniatając opuszkami palców).

Odp: masa cukrowa

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Masa cukrowa nie ejst trudna wbrew pozorom. Wieksozsc przepisow na internecie sie sprawdza. Trudniej jest ja odpowiednio wyrobic , rozwalkowac i nalozyc. Przy tortach okraglych czesto zawija sie albo jak jest cienko rozwalkowana pęka. Ale kwestia wprawy

Odp: Odp: masa cukrowa

pepsicOLA
  • pepsicOLA

  • Posty: 48
  • Przepisy: 193
  • Artykuły: 1
no właśnie, a macie sprawdzone przepisy na masę cukrową?
Ja ostatnio używałam kupnej, ale była potwornie słodka..

Odp: masa cukrowa

sylciar
  • sylciar

  • Posty: 12
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
A moze zrób polewe czekoladowa albo biala polewe z mleka i cukru pudru, bądź cukru pudru i cytrynu...

Odp: masa cukrowa

mariel78
  • mariel78

  • Posty: 9
  • Przepisy: 293
  • Artykuły: 0
masa cukrowa to prościzna , gotowa wychodzi dużo drożej , niż gdy się robi samemu , proponuje Ci żebyś na początek zrobiła sobie masę np. z 1/4 składników , możesz sobie porobić jakieś małe dekorację na tort , spokojnie można to przechowywać , a Ty sobie sprawdzisz jak Ci się ta zabawa spodoba ...
Każdy kiedyś zaczynał , ja za pierwszym razem też miałam obawy szczególnie że robiłam tort dla przyszłych teściów na moją pierwsza wizytę , w dodatku tort przejechał 120 km i wytrzymał , był fajny i do dziś został moim ulubionym i każdy go wspomina ...dlatego moja rada spróbuj zrobić sama .... myślę , że postępując zgodnie z instrukcją uda się na pewno .U mnie w przepisach jest sprawdzony z którego ja zawsze korzystam jeśli byś miała jakieś pytania to chętnie odpowiem na priva.Pozdrawiam i powodzenia

Odp: Odp: masa cukrowa

myszka25
  • myszka25

  • Posty: 25
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
bardzo dziekuje zaraz zobacze

Odp: masa cukrowa

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
ja bym nie ryzykowala z robieniem tego nie zawsze sie udaje.. jest duzy wybór na allegro pod nazwą lukier plastyczny.

masa cukrowa

myszka25
  • myszka25

  • Posty: 25
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
Mam pytanie odnośnie masy cukrowej. Synek niedługo ma 2 urodziny i sama chcialam mu zrobić tort, jednak chciałabym aby był gładki bez kremu na wierzchu. Czy można samemu przygotować mase cukrową domowym sposobem? Czy kupuje się ją w cukierni? przepisów jest pełno jaka jest najprostsza dla początkującej osoby, która robi taka masę pierwszy raz?

zmieniono 2 razy (ostatnio 20 mar 2013 10:09 przez zozolek)

Odpowiedz na/ edytuj masa cukrowa