Menu degustacyjne i inne sposoby degustacji

Obserwuj wątek

Odp: Menu degustacyjne i inne sposoby degustacji

Dominika2
  • Dominika2

  • Posty: 12
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Byłam ostatnio w Barze&Restauracji Bubbles w Warszawie i knajpka naprawdę rewelacyjna. Ja swój obiad razem z rodziną wcinaliśmy Nam smakowało, każdy miał coś innego do zjedzenia i wszystkim spasowało to co zamówiliśmy, porcje na tyle duże że trzeba było zostawić nie dla tego że nie smakowało tylko że nie daliśmy więcej w siebie wcisnąć. Odnośnie degustacji w tym miejscu to jedyne co mi przychodzi na myśl to degustacja szampanów

Odp: Odp: Menu degustacyjne i inne sposoby degustacji

Ma_Gusta
  • Ma_Gusta

  • Posty: 2
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Seba Sherlocku! Rozgryzłeś nas! ale z Ciebie cwaniak!Rzeczywiście menu degustacyjne Restauracji Buffo to to samo menu, o którym wspomina Joanna, bohaterka spektaklu "Wielki Apetyt"! Gratulujemy sztuki dedukcji!

Odp: Menu degustacyjne i inne sposoby degustacji

sebaburz
  • sebaburz

  • Posty: 3
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Przyznam, że nie jadłem wcześniej w Restauracji Buffo, choć ostatnio byłem na spektaklu "Wielki Apetyt" w teatrze mieszczącym się w tym samym budynku. Główna bohaterka Joanna wspomina w pewnym momencie o menu degustacyjnym i mam wrażenie, że te dwie sprawy mają ze sobą coś wspólnego!

Odp: Menu degustacyjne i inne sposoby degustacji

apetyczna_ania
Byłam w restauracji Studio Buffo i jadłam potrawy z tego menu. Bardzo mi smakowały i w ogóle uważam, że taki rodzaj degustacji to dobry pomysł . Nawet zainspirowałam się sałatką z gorgonzolą i gruszkami - tu jest mój przepis: https://gotujmy.pl/salatka-z-gorgonzola-i-gruszkami,przepisy,57154.html

Ja w ogóle lubię różnego rodzaju degustacje. W Krakowie niektóre restauracje urządzają wieczory tematyczne, np. z kuchnią grecką. Kiedyś byłam w jednej z restauracji na wieczorze z kuchnią indyjską - był bufet ze specjałami tej kuchni i można było się najeść do syta Wprawdzie takie degustacje niekoniecznie odzwierciedlają to, co na co dzień można zjeść w restauracji, ale myślę że pokazują umiejętności kucharza, no i są dobrą okazją do tego, by poszerzać swoje kulinarne horyzonty

Menu degustacyjne i inne sposoby degustacji

Ma_Gusta
  • Ma_Gusta

  • Posty: 2
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Idąc do restauracji znajdujemy w karcie wiele rozmaitych, apetycznych dań. Zazwyczaj chciałoby się spróbować wszystkich jednocześnie, ale wiadomo, że to niemożliwe. Warto się zastanowić czy możliwe jest zapoznanie się podczas jednego wieczoru z wieloma daniami z karty. Czy spotkaliście się może z jakimiś szczególnymi sposobami degustacji potraw? Dość często praktykowane jest tzw. menu degustacyjne, w którym albo serwowane są wybrane specjały szefa kuchni albo propozycja pojedynczych dań od przystawki aż po deser…Restauracja Studio Buffo przygotowała zestaw, który łączy oba te sposoby, ale jesteśmy ciekawi jakie macie doświadczenia w tych kwestiach i jakie formy degustacji najbardziej Wam odpowiadają?

Odpowiedz na/ edytuj Menu degustacyjne i inne sposoby degustacji