Mięsa z różnych zwierzakow:)

Obserwuj wątek

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Otóż to, albo goloneczka

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Bardzo lubie owoce i warzywa i jem ich bardzo duzo ale nie ma jak schaboszczak

Odp: Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
annajot napisał(a):

Jestesmy drapieznikami? Od kiedy?
Nie posiadamy taich klow, jak zwierzeta miesozerne... nasz uklad zebow jest raczej przystosowany do pokarmow roslinnych.
Poza tym nie mamy silnych kwasow zoladkowych przez co mieso jest dla nas ciezkie do strawienia. Nasz uklad pokarmowy jest kilka razy dluzszy niz u zwierzat miesozernych... Tak wiec wiekszosc bialka zwierzecego nie zostaje przyswojona i gnije w jelicie grubym... a substancje toksyczne dostaja sie do krwioobiegu.

Moze odpowiedz na to pytanie (dowiesz sie, czy jestes miesozerny czy roslinozerny):
"Wyjdźmy po prostu głodni na wiejskie podwórko w środku lata, popatrzmy się na biegające tam kury, a potem przejdźmy do sadu i spójrzmy na dojrzewające w słońcu brzoskwinie, czereśnie i jabłka. Co wydaje się nam bardziej apetyczne, na widok czego cieknie nam ślina? Mamy ochotę rozszarpać i ugryźć kurę, czy brzoskwinię?"


A ugryziesz surowego ziemniaka To też trzeba przetworzyć. Jem mięso, ale nie jestem radykałem, niech każdy je co chce, chociaż uważam że człowiek z natury jest mięsożerny

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

Muzykus
  • Muzykus

  • Posty: 46
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
Będąc swego czasu (koniec lat `70) w Libijskiej Dżamahiriji miałem możliwość popróbowania kuchni typowej dla świata arabskiego. Zaproszeni zostaliśmy (jako że były to Dni Kultury Polskiej w Libii), a pobrzeże pustyni i poczęstowano mięskiem w jakimś pysznym sosie. Żaden z naszych tłumaczy nie chciał nam powiedzieć co jemy, dopiero pod koniec pobytu okazało się, że to mięso z wielbłąda. Smakowało jak nasza sarna. Czyli pysznota.

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
świetnie smakuję pieczeń ze strusiego mięska albo płetwa rekina

Odp: Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

Babciagramolka
Przeczytałam sobie wszystkie wpisy i muszę strwierdzić ( co mi sie podoba ) ,że zdrowy rozsądek w narodzie nie ginie . A może to dla tego ,że tu są maniacy gotowania ?
Kochani - rozumiem ,ze są zwolennicy wegetarianizmu ( ich prawo ) ale nie rozumiem czemu chcą przekonywać do tego innych manipulując ewolucją .Gdyby człowiek pierwotny pozostał na etapie zbieractwa to nie było by tej dyskusji .To polowanie w grupie wykształciło konieczność porozumiewania się , wytwarzania narzędzi , współpracy. A energia uzyskiwana z mięsa dała wolny czas który można było przeznaczyć na coś innego .( zobaczcie ile czasu żeruje krowa , a ile wilk ) i które jest bardziej inteligentne.
A i patrząc na małpy - nie sa to przecież wegetarianie .Jedzą pędraki, mrówki , padłe zwierzęta , jaja ptaków .

To tyle o tym jeść czy nie jeść mięsa .

A teraz o różnych rodzajach mięs . Troche już żyje na tym świecie i wiem jedno .Nie ma smacznych lub nie smacznych mięś . Są źle przyrządzone .Baranina , dziczyzna , koźlina , konina stara , nie wymoczona ( np w maślance ) , bez odpowiedniej marynaty , źle upieczona - jest nie smaczna .To samo mięso oddane w ręce kogoś kto wie co z nim zrobić będzie pyszne .Nie jest problemem zrobić dobre danie z młodej polędwicy wieprzowej , ale zrobić pyszne danie z łykowatej baraniny- o to już wymaga umiejętności i dobrych chęci.
Jadałam i koninę i baraninę i nutrię i dziczyznę i zająca i strusia , kuropatwę - i zależnie gdzie to jadłam było albo smaczne albo nie .
Ostatnio pojawia się w naszych sklepach co raz więcej różnych gatunków mięs .Gorąco namawiam do jedzenia ich .Tylko zanim sami zabierzemy sie za przyrzadzanie na wszelki wypadek sprawdźmy jak powinno sie je robić .
A na zachętę zapraszam na sarninę i dziczka .Smacznego.
obrazek obrazek

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
bo łoś , to łoś - zawsze z nim coś nie tak...

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

majgrz11maja
Mój znajomy jest myśliwym i robi przepyszną kiełbasę z dzika , i raz w życiu na szkoleniu jadłem pieczeń z łosia ,ale chyba był stary ten łoś

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
he he he, w ogole nie ma porownania, z dzika jest o kilka klas wyzej niz wieprzowa...

Odp: Mięsa z różnych zwierzakow:)

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Kiełbasa z dzika smaczniejsza od wieprzowej (według mnie )
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Mięsa z różnych zwierzakow:)