,,...Na straganie w dzień targowy..."

Obserwuj wątek

Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

przed paroma laty pojechalam na moj pierwszy urlop do Portugalii i znajomi zaprowadzili mnie na rybny targ... no coz,kto by pomyslal,ze istnieje tyle jadalnych gatunkow ryb,ja nie.To podczas tego urlopu nauczylam sie przyrzadzac,a przede wszystkim jesc ryby.Czy mozecie sobie wyobrazic smak swiezutkiej,tlusciutkiej sardynki z grila?Czy wiecie,ze swieza ryby pachnie woda?

Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

Babciagramolka
Na dworze ziąb - to może trochę słońca. Kairski bazar - ten to ma dobrze _ hi hi
obrazek

Odp: Odp: Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Babciagramolka napisał(a):

Chupnięta napisał(a):

O maj gad - ile w Polsce kosztuje chedar ?
Chodzi nam o ten sam Buniu , ale tu nazywają go red chedar , nie robiłam tego pure , o którym piszesz , ale brzmi apetycznie , wypróbuję na pewno na mężu - bo ja nie jadam ziemniaków - dlatego tak rzadko mam je w przepisach.Ale to nie temat na ten wątek.Zrobię więcej fotek w tym tygodniu tego targu.Ale widzisz byłam w wielu krajach , takie piękne stragany , ale nie wpadłam na pomysł , żeby fotki pstrykać i teraz żałuję - ale mam nadzieję , że wiele innych jeszcze przede mną


No niestety- cena u nas dwa razy większa .Ale to chyba dla tego ,że nie maja jeszcze dużego zbytu na te dobre sery .Ale całe szczęście , że co raz więcej osób docenia dobrą żywność i po woli zaczyna się wszystko zadomawiać .
Doro- chętnie bym się z Tobą wybrała na te zakupy do Francji ( po sery i wino ) .Poczekaj - może wygram w Totka to się umówimy ( hi hi ) .

Ok, Buniu poczekam i trzymam kciuki za wygrana a z zakupow napewno bedziesz zadowolona

Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ciąg dalszy ....
obrazek obrazek
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ciąg dalszy
obrazek obrazek


zmieniono 2 razy (ostatnio 20 sty 2010 23:52 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Zdjęcia te zrobiłem w Royan na południu Francji (500 m od oceanu Atlantyckiego).
obrazek obrazek obrazek
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

Babciagramolka
Chupnięta napisał(a):

O maj gad - ile w Polsce kosztuje chedar ?
Chodzi nam o ten sam Buniu , ale tu nazywają go red chedar , nie robiłam tego pure , o którym piszesz , ale brzmi apetycznie , wypróbuję na pewno na mężu - bo ja nie jadam ziemniaków - dlatego tak rzadko mam je w przepisach.Ale to nie temat na ten wątek.Zrobię więcej fotek w tym tygodniu tego targu.Ale widzisz byłam w wielu krajach , takie piękne stragany , ale nie wpadłam na pomysł , żeby fotki pstrykać i teraz żałuję - ale mam nadzieję , że wiele innych jeszcze przede mną


No niestety- cena u nas dwa razy większa .Ale to chyba dla tego ,że nie maja jeszcze dużego zbytu na te dobre sery .Ale całe szczęście , że co raz więcej osób docenia dobrą żywność i po woli zaczyna się wszystko zadomawiać .
Doro- chętnie bym się z Tobą wybrała na te zakupy do Francji ( po sery i wino ) .Poczekaj - może wygram w Totka to się umówimy ( hi hi ) .

Odp: Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
Babciagramolka napisał(a):

Ten ciemniejszy -pomarańczowy - pikantny ( moze u Ciebie nazywa on sie czerwony ( ok 7-8 funtów za kg - u nas po 50 - 70 zł ) ..Popatrz a ja uwielbiam Chedar - ale właśnie do zapiekanek .Ten Irlandzki jest inny od Angielskiego - przywożą mi i ten i ten ( dzieci z Anglii , a sąsiadka z Irlandii ) - tylko czemu się tak szybko kończy i muszę u nas ,, polować "?
A próbowałaś robić puree ziemniaczane wymieszane z tartym Chedarem i tak zapieczone ? Pycha .

Babciogramolko lubimy ten sam serJa tez bardzo lubię ten pomarańczowy i dość często go kupuję,ale tak jak pisałam wcześniej teraz tylko oczy cieszą sie tymi serami,gdyż staram sie nie jesc,chociaz czasami się skuszę na plasterek

Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

O maj gad - ile w Polsce kosztuje chedar ?
Chodzi nam o ten sam Buniu , ale tu nazywają go red chedar , nie robiłam tego pure , o którym piszesz , ale brzmi apetycznie , wypróbuję na pewno na mężu - bo ja nie jadam ziemniaków - dlatego tak rzadko mam je w przepisach.Ale to nie temat na ten wątek.Zrobię więcej fotek w tym tygodniu tego targu.Ale widzisz byłam w wielu krajach , takie piękne stragany , ale nie wpadłam na pomysł , żeby fotki pstrykać i teraz żałuję - ale mam nadzieję , że wiele innych jeszcze przede mną

Odp: Odp: ,,...Na straganie w dzień targowy..."

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Babciagramolka napisał(a):

Doro- są , są tylko zobacz jaki wybór i jakich serów .Ostatnio usiłowałam kupić oryginalny Chedar i nalatałam się potwornie, bo był -ale Mlekovity .A ekspedientka patrzyła na mnie jak na głupią jak się upierałam ,że to coś nazywa się tylko Chedar ale koło Chedara nie leżało ( usłyszałam ,, ale ten kosztuje 21 zł , a tamten 50 zł - to po co przepłacać " - zgroza ) .To tak jak by zamiast Roquefortu kupić Lazur .Niby też z niebieską pleśnią ale smak nie ten .
Niestety u nas jeszcze rynek serów jest bardzo ubogi i dobrych serów ze świeca szukać .
Leży masa - a wybrać nie ma co .

Tak , Babciugramolko, moze i masz racje...bo jak my chcemy kupic dobry ser to tez nas sie glupio patrza,,, my jedziemy poza granice Gryfina, i tam mamy kogos kto o to dba, a u nas w Niemczech , niestety...zostaje nam Francja. Ale ogolnie nie narzekam , bo to co chcemy , dostajemy w naszych okolicach
obrazek

Odpowiedz na/ edytuj ,,...Na straganie w dzień targowy..."