, Nie rozumiem jak takie przepisy-gnioty przechodzą przez moderację! Przecież to jakiś bełkot! Spodziewam się teraz lawiny jedyneczek (chociaż ja tych bzdur nawet nie oceniam) od tego użytkownika albo jemu pokrewnych np. iwa643 - a tak w ogóle to coś mi się wydaje, że to jakieś konta jednej i tej samej osoby o bzdury z tym samym stylu ..., Zresztą, ja jak zwykle się pewnie czepiam, ale poczytajcie sami ich przepisy i będziecie mieli wtedy własne zdanie., Żenadą jest i wstyd przynosi portalowi, że takie przepisy wygrywają miesięczne albo tygodniowe rankingi...Wydawało mi się, do czasu, że właścicielom strony zależeć będzie bardziej na jakości a coraz boleśniej dociera do mnie bylejakość i przykro mi z tego powodu bo, jak wielu innych, staram się i wstawiam tylko przepisy własnoręcznie przygotowane i sprawdzone - Strona 5" /> , Nie rozumiem jak takie przepisy-gnioty przechodzą przez moderację! Przecież to jakiś bełkot! Spodziewam się teraz lawiny jedyneczek (chociaż ja tych bzdur nawet nie oceniam) od tego użytkownika albo jemu pokrewnych np. iwa643 - a tak w ogóle to coś mi się wydaje, że to jakieś konta jednej i tej samej osoby o bzdury z tym samym stylu ..., Zresztą, ja jak zwykle się pewnie czepiam, ale poczytajcie sami ich przepisy i będziecie mieli wtedy własne zdanie., Żenadą jest i wstyd przynosi portalowi, że takie przepisy wygrywają miesięczne albo tygodniowe rankingi...Wydawało mi się, do czasu, że właścicielom strony zależeć będzie bardziej na jakości a coraz boleśniej dociera do mnie bylejakość i przykro mi z tego powodu bo, jak wielu innych, staram się i wstawiam tylko przepisy własnoręcznie przygotowane i sprawdzone" />

Nie wytrzymałam...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

Tit napisał(a):

A jeśli chodzi o przepisy to przestudiuję je, ale w poniedziałek, bo dziś lecę na imprezę andrzejkową mojego ojca i w międzyczasie zrobiłam dla niego rewelacyjną sałatkę. I to nie jest próba zamydlenia tematu tylko prawda najświętsza. Sałatka żółta: ananas, cykoria, grapefruit (bez błonek), żółta papryka, kiełki na patelnię - przesmażone. A sos ze zredukowanego soku z grapefruita, oliwy i curry. imbiru i soli przepis zamieszczę. Ale pycha. I to nie jest mydlenie. A w poniedziałek prześledzę sprawę.. Tit


ugryź się w noos...akurat dziś przydałby mi się nowy przepis na jutro...


w poniedzialek...jeszcze będziesz na kacu ...

zmieniono 1 raz (ostatnio 28 lis 2009 18:32 przez Kazik45)

Odp: Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

A jeśli chodzi o przepisy to przestudiuję je, ale w poniedziałek, bo dziś lecę na imprezę andrzejkową mojego ojca i w międzyczasie zrobiłam dla niego rewelacyjną sałatkę. I to nie jest próba zamydlenia tematu tylko prawda najświętsza. Sałatka żółta: ananas, cykoria, grapefruit (bez błonek), żółta papryka, kiełki na patelnię - przesmażone. A sos ze zredukowanego soku z grapefruita, oliwy i curry. imbiru i soli przepis zamieszczę. Ale pycha. I to nie jest mydlenie. A w poniedziałek prześledzę sprawę.. Tit

Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

Tit napisał(a):

Kazik a ty ciągle swoje. Nie mam zamiaru się wdawać w pyskówki. Pytam co konkretnie w tej sytuacji zrobić. Na pewno moderatorzy nie będą oceniali czy przepis jest dobrej jakości czy( ................. )?


Tit CZYTAJ a nie oglądaj liter, uważam że zaczynasz prowokować do ostrzejszej wypowiedzi.
PRZECZYTAJ CO NAPISAŁEM na jaki T E M A T ... i uzasadnienie dla Pyzy... treścią jest CZY WARTO, a nie moje "żale i ciągle swoje" te moje ŻALE jak je już nazywasz za ... innym moderatorem z okresu przed zbanowania mnie (czyżbyś była tą samą osobą?!) nie sa żalami a tylko poparciem pytania: czy warto cokolwiek proponować, gdy: nie odpowiadacie nam , zobacz archiwum , powtarrzam ZOBACZ WĄTKI I POSTY już archiwalne niemal, i nasze , użytkownikow propozycje, PRZECZYTAJ NASZE PROPOZYCJE ..., i nie pytaj PYZY jakie widzi wyjście z sytuacji. Zobacz również MOJE PROPOZYCJE , GLUMANDY , innych PRZECZYTAJ JE i nie pisz mi o moich żalach. A że mam żal to mam go słusznie. Odmowa z zemsty , przeniesienia moich przepisów ... nazwij to sama czym jest. Dziecinadą rozkapryszonego bachorka u władzy.
Nie pisz o moich żalach, zacznij w końcu być OBIEKTYWNYM MODERATOREM, a nie nakręconą maszynką standardowo odpowiadającą na moje i innych wnioski, spostrzeżenia no i ...nie czekaj aż ktoś po tygodniu czy dwóch z ironią napisze (jak ja) wierszyk, który dopiero zmusi Ciebie do odpowiedzi ... odbiegajacej od meritum. A mówią, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi
Ja doskonale rozumiem, ze Moderator ma "przerąbane" ale to nie powód by nas Uzytkowników traktować jak gówniarzy i za szczere i otwarte wykazywanie niedociagnięć programowych próbować rzucić nas na kolana. A ze jest coraz gorzej nie z winy Użytkowników to popatrz na nicki/ liste obecności i posty ... żyje tylko "groch z kapustą" i ... wątki na poziomie szkoły podstawowej i to 3-4 klasy, pozostałe dogorywają.
Zastanow się dlaczego.
Zastanow się dlaczego "starzy użytkownicy" zamilkli, ba, odeszli nawet niektorzy()!), a ci ktorzy przyszli tak szybko zauważyli przyczyny zamierania faktycznego na GOTUJMY.
Nie pisz tylko że przychodza nowi,ż etaka jest kolej rzeczy bo to totalna bzdura klepana dal uspokojenia wlasnego sumienia: popatrz też na przepisy ...moze wowczas dojrzysz to czego dotychczas nie widziałaś ...
Na rzeczową rozmowę jestem zawsze gotów, na dyskusję o ty co zrobic by było kepiej, akle naTwoje odpowiedzi o moich żalach, nie. Widocznie mnie i nam zależy na tej stronie WALCZYMY O NIĄ od dluzszego czasu.. Fajnie że nowy serwer jest, widac różnicę , chwała Olimpowi za to ... ale technika to za mało, ŻYWI TWORZĄ TĄ STRONĘ ... mimo ze niewidzialni ALE ZYWI i chcą żeby ta strona była żywa , a nie martwa ... Premyśl Tit nim odpowiesz i przestań się pieklić. Nie jestem wrogiem tej strony chociaz za takiego mnie uważa część z Was, mimo tego co zrobiono, chcialbym rozkwitu tej strony, nie dla pieniędzy ale po to BY INNI MIELI TEŻ RADOŚC Z TWORZENIA tej strony, a nie ze zbiorowiska plagiatów, pseudoprzepisów na bzdurne napoje, kanapki etc.
Mnie kubek nie jest potrzebny tak więc nie nagroda dla mnie jest ważna, a radośc tworzenia ... ale nie tworzenia na odpieprz, na ilość. Zobacz ile ze 100 kolejnych przepisow losowo wybranych zasługuje na miano przepisów: pos względem ilości /gramatury , przepisów, jak i sposobu waykonania , czyli STARANNOŚCI ..
Dłudo by wyliczać ile padło propozycjio poprawy ... i co ... i nic. NIC.

(przepraszam za literówki ale to już niemal mój "znak firmowy")



zmieniono 1 raz (ostatnio 28 lis 2009 18:08 przez Kazik45)

Odp: Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Za dużo pracy włożyłam tutaj aby tak po prostu sobie pójść choć tak byłoby wygodniej, baba z wozu koniom lżej...Z niecierpliwością czekam na obiecane zmiany a z otwartości portalu zdaję sobie doskonale sprawę. Boli mnie tylko zasłanianie się tym przy każdej okazji. Nie chodziło mi o profesjonalnych kucharzy - moderatorów, ale o jury i to, jak piszesz, będzie...poczekamy, zobaczymy...

Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

Droga Pyzo, nie komentuję, bo od gadania nic się jescze dobrego nie stało, a my pracujemy nad nowymi zasadami konkursów i już od stycznia będą wprowadzone zmiany. Co oczywiście nie zapobiegnie wszystkim bolączkom. To jest portal społecznościowy. Zobacz czy na Naszej klasie komukolwiek przyjdzie do głowy ubliżać właścicielowi, czy moderatorowi za to, że wchodzą tam przestępcy i naciągacze. To się zdarza na każdym portalu społecznościowym, bo on z założenia ma charakter otwarty dla wszystkich. Przejrzyj fora na onecie, gazecie, o2 - ile jest tam bluźnierstw, antysemickich odzywek i nadużyć. Oni też nie są w stanie zapewnić czystości i porządku.
Takie rzeczy może zapewnić tylko portal zamknięty, płatny. Twoje oczekiwania Pyzo nigdy nie będą tutaj spełnione, bo formuła gotujmy nie jest zamknięta do elitarnego grona, tylko opiera się na powszechnej dostępności. Nie możemy zatrudnić fachowców od gotowania do moderowania przepisów, to nierealne. W nowych zasadach konkursów będzie konkurs z jury. Tit

Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
czyli, że moderatorzy nie mają wpływu na to co wstawiają użytkownicy? to po co są? po co w ogóle akceptacja? przechodzi wszystko i tak a moderacja powinna być sitem i to o coraz mniejszych oczkach...
Tit, poczytaj sobie ostatnie (do aktualnego konkursu) przepisy pioge7 i iwa643 i zastanów się, sama przed sobą, czy to nie jest dziwne podobieństwo formy, treści, numeracji przy wigilijnym stole....
Jakbym umiała prowadzić stronę to założyłabym własną...

Odp: Nie wytrzymałam...

Kazik a ty ciągle swoje. Nie mam zamiaru się wdawać w pyskówki. Pytam co konkretnie w tej sytuacji zrobić. Na pewno moderatorzy nie będą oceniali czy przepis jest dobrej jakości czy złej. Wam się wydaje, że wszystko się dzieje z czyjejś złośliwej intencji, a to jest nieprawda. Ktoś kiedyś zaprojektował ten system w dobrej wierze. Problem w tym, że nie da się przewidzieć wszystkich konsekwencji i nie da się uniknąć cwaniactwa.Polacy to naród kombinatorów. Matiko został zbanowany i punkty za znajomości przestały się naliczać. Ale tego typu ludzie niczego się nie wstydzą. (Miał czelność domagać się drugiego kubeczka, bo ten, który został mu wysłany rzekomo się stłukł po drodze). Być może Pioge działa na podobnej zasadzie, wyłudza od kogoś oceny swoich przepisów i wykorzystuje naiwność tych, którzy się nie zorientowali. To jest chyba jakiś hobbysta od nagród, bo tak się starał w konkursie, żeby dostać w prezencie co, typowo babską książkę, romans?

Odp: Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Wiele propozycji do zmian na portalu już padło i nie wywołało nawet komentarza ze strony moderatorów a poza tym po co w ogóle moderacja skoro takie bzdury przechodzą i tyle kopii? To my, użytkownicy, mamy je wyłapywać i wskazywać? Nie od tego jesteśmy a chyba administracja forum nie jest w formie wolontariatu? Już wcześniej pisałam, że bardziej cenicie kretynów, byle cicho siedzących, niż użytkowników, którzy rzeczywiście coś ciekawego na tej stronie robią, przykre...
W/g mnie akceptacja przepisu przez moderatora powinna polegać na czytaniu przepisów przed akceptacją i nie puszczanie ewidentnych bzdur ew. nakaz uzupełnienia czy poprawy, nie przepuszczaniu kopii i kradzionych zdjęć (jeśli na mogę w ciągu kilku sekund znaleźć to samo zdjęcie w sieci to co robi moderator?), natychmiastowym usuwaniu kopii a nie czekaniu aż sprawa przyschnie...Ja wstawiam przepisy i nie jestem od tego żeby podawać na tacy sposoby na polepszenie sytuacji - od tego są administratorzy - no chyba, że przyjmiemy za normę lekceważenie i nie liczenie się z opinią użytkowników.
Obiecywano zmiany na lepsze, zmiany w ocenianiu (taki, rzekomo, najlepszy portal i nie może pomyśleć o poproszeniu osób znających się na gotowaniu, profesjonalistów, o rozstrzygnięcie konkursu?), ciekawsze nagrody...a tymczasem nawet tej edycji przepisów nie możemy się jakoś doczekać...
Tit, wybacz, ale zwracasz uwagę tylko na to, na co Ci wygodnie i już w innym temacie próbowałaś nawet zamulić go...Ja jestem tu od wstawiania przepisów a Ty od dawania mi narzędzi do tego i utrzymywania porządku. Naprawdę nie mierzi Cię jak widzisz ludzką głupotę, pazerność i nieuczciwość?

Odp: Odp: Nie wytrzymałam...

Tit napisał(a):

Pyzo, rozumiem twoje oburzenie ale spróbuj coś zaproponować zamiast rzucać oskarżenia. Moderacja przepisów to nie cenzura. A przepisy ktoś przecież ocenia, bez czytania? Sami je oceniacie. Macie "broń" w postaci komentarzy pod przepisami, możecie publicznie zdemaskować osobę, która gra nie fair. Macie forum, prywatną pocztę. Nie jesteście stadem bezbronnych owiec, tylko tworzycie gotujmy. Serwis jest wasz. Cwaniactwo trzeba tępić, ale nikt za was tego n ie zrobi. Ja mogę kogoś zbanować za łamanie regulaminu. co twoim zdaniem mielibyśmy zrobić w tej sytuacji?


Droga Tit, nie wiem CZY |COŚ się zmieniło, jesli chodzi o MOJE spostrzezenia to raczej nic .
Pierwsze: pisanie czegokolwiek na PW jest głupotą i tu mój przykład na reakcję skrytykowanej Siostry Hgg za przepis wegetariańskiktóry bazowął na boczku, wpisana uwagą , spowodowała reakcję w postaci "jedynkowania" moich przepisów przez Autorkę, i moją reakcje (tekst na P. ... następnie ujawniona treść na forum i zmieszanie mnie zbłotem i nazwanie "k?" pod którum kryje się wiele obraźliwych epitetów ... wkoncekwencji zbanowanie i usunięcie konta. Dziś nawt odmowa przniesienia hyrtem MOICH przepisow spod martwego nicka , pod aktualny.
Reasumując:
CZY WARTO KRYTYKOWAĆ czyjeś przepisy? czy warto uzywać tej broni w walce o czystość GOTUJMY?, czy warto narażać sięna obelgi ewentualne Moderatorów ... i czy warto być nazwanym awanturnikiem ..i jeszcze jepiej.

Pyzo ... zastanów się czy warto, i po co.

Tit, nie jestem awanturnikiem, walczyłem o czystość tej strony, o podniesienie prestiżu ...dostałem w pysk, siedziałem cicho (zgodnie z ...ostrzeżeniem (!) na PW) ale tak jak Pyza, nie wytrzymałem, co jest w końcu PRAWDĄ!

P.S.
POdawanie [propozycji... Tit nie kpij z nas UŻYTKOWNIKOW ... przejrzyj posty , wątki , zobacz ile było propozycji...

zmieniono 1 raz (ostatnio 28 lis 2009 13:16 przez Kazik45)

Odp: Nie wytrzymałam...

Pyzo, rozumiem twoje oburzenie ale spróbuj coś zaproponować zamiast rzucać oskarżenia. Moderacja przepisów to nie cenzura. A przepisy ktoś przecież ocenia, bez czytania? Sami je oceniacie. Macie "broń" w postaci komentarzy pod przepisami, możecie publicznie zdemaskować osobę, która gra nie fair. Macie forum, prywatną pocztę. Nie jesteście stadem bezbronnych owiec, tylko tworzycie gotujmy. Serwis jest wasz. Cwaniactwo trzeba tępić, ale nikt za was tego n ie zrobi. Ja mogę kogoś zbanować za łamanie regulaminu. co twoim zdaniem mielibyśmy zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedz na/ edytuj Nie wytrzymałam...