Niebiańskie ciasto tylko ze zdrowych składników

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Niebiańskie ciasto tylko ze zdrowych składników

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Super Już nie mogę się doczekać Twoich przepisów na Gotujmy

Odp: Odp: Niebiańskie ciasto tylko ze zdrowych składników

marysiabiteit
Dziękuje za podsunięcie pomysłu, tak zrobię

Odp: Niebiańskie ciasto tylko ze zdrowych składników

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Widzę, że masz fajne przepisy Może dodasz je na stronę w formie przepisu ze zdjęciem? Dzięki temu zdecydowanie większa ilość osób je pozna i będzie mogła wypróbować

Odp: Niebiańskie ciasto tylko ze zdrowych składników

AnnaTe
  • AnnaTe

  • Posty: 3
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
Dla mnie te kryteria spełnia mój śmietanowiec, który powstał niedługo po urodzeniu córki kiedy bylam na ścisłej diecie, ale nie mogłam dłużej wytrzymać bez słodyczy.
Potrzebny jest biszkopt domowy lub biszkopciki kupne takie jak dla dzieci okrągłe.
500 ml śmietany 30% (usunięte przez moderatora) - sprawdzona!
2 łyżki cukru
3 galaretki o dowolnym smaku ja polecam 1x cytrynowa i 2xtruskawkowa

Jedną galaretke rozrabiamy w szklance wody a drugą według przepisu. Galaretkę w jednej szklance wody np cytrynową studzimy i doprowadzamy do stanu lekkiego stężenia. Biszkoptami wykładamy tortownicę. Ubijamy śmietanę na małych obrotach z dwiema łyżkami cukru kryształu. Do śmietany dodajemy tężejącą galaretkę. Ucieramy na gładką masę. Wykładamy na biszkopty. Można dodać drugą warstwę biszkoptów lub owoce na wierzch i wstawiamy do lodówki. Kiedy masa stężeje wylewamy na wierzch galaretkę. Wstawiamy jeszcze na kilka godzin do lodówki - najlepiej na noc i gotowe Smaczne i lekkie

Niebiańskie ciasto tylko ze zdrowych składników

marysiabiteit
Jeżeli dbacie o sylwetkę a jednocześnie uwielbiacie słodycze zachęcam Was serdecznie do odwiedzenia mojego bloga.

Link do ciasta:http://biteitblog.blogspot.com/2016/04/healthy-caramel-slices.html

Odpowiedz na/ edytuj Niebiańskie ciasto tylko ze zdrowych składników