Niedobre frytki - dlaczego?

Obserwuj wątek

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

eKuchnia_com
Raz że jest to kwestia ziemniaków,te muszą być odpowiednio pokrojone o odpowiedniej długości i grubości,a dwa z piekarnika wyjdą lepsze zmniejszą ilością tłuszczu.

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

tulinez
  • tulinez

  • Posty: 16
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Tez osuszam ziemniaki przed smażeniem, i raczej zawsze wychodzą chrupiące. Potem maczam je w moim dworskim ketchupie i są pyszne bez żadnych dodatków.

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

Tengi
  • Tengi

  • Posty: 32
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja polecam zblanszować frytki wtedy robią się dużo smaczniejsze choć mają więcej tłuszczu

Odp: Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
aaaaa zapomnialem dodac... ze wiekszosc frytek sprzedawanych w sklepie czy restauracjach czy fastfood typu McDoof nie robione sa z ziemniaka bezposrednio tylko z granulatu ziemniaczanego albo puree.. i formowane na ksztalt frytek

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Hi wrzucajac ziemniaki do tluszczu wychladzasz go (duza ilosc ziemniakow = duzy spadek temperatury)... mieszajac w patelni wychladzasz ja (frytek sie nie miesza).
Kup sobie frytkownice albo glebszy garnek z metalowym koszykiem w srodku i frytkuj 2-stopniowo na glebokim tluszczu. Pierw pare muinut w ca 170°C i wyjmij frytki i poczekaj jak sie tluszcz rozgrzeje do 190° i nastepne pare minut az beda zlociste i chrupiace.
W restauracjach frytki ktore jesz, sa juz raz frytkowane przez producenta i nastepnie zamrazane .. wiec je sie frytkuje tylko 1 raz (w profesjonalnych frytkownicach)

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Moje rady są takie:
1. Nie każda odmiana ziemniaków nadaje się na frytki, trzeba wybrać odpowiednią.
2. Ziemniaki przed smażeniem dobrze osuszamy.
3. Wrzucamy na dobrze rozgrzany tłuszcz. Przy czym tłuszczu powinno być dużo, a frytki swobodnie w nim pływać - nie mieszamy ich.
4. Po wstępnym, kilkuminutowym obsmażeniu układamy je na większym talerzu cienką warstwą i studzimy.
5. Drugie (ostatnie) obsmażanie powinno odbywać się w wyższej temperaturze. Dopiero teraz można je przemieszać, ale też bez przesady. Smażymy je na rumiano.

Jeśli teraz sie nie udadzą, polecam jednak piekarnik, zawsze to mniej kalorycznie

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

Tengi
  • Tengi

  • Posty: 32
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Może w złej temperaturze pieczesz?

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

Loressa
  • Loressa

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Olej kujawski z pierwszego tłoczenia, smażę jakoś 10-15min.

Odp: Niedobre frytki - dlaczego?

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Z piekarnika na pewno wyjdą zdrowsze i mniej kaloryczne. Spróbuj.
Jakiego oleju używasz? Ile czasu smażysz?

Niedobre frytki - dlaczego?

Loressa
  • Loressa

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam.
Za każdym razem, kiedy robię frytki wychodzą po prostu okropnie. Pokrojone w paski ziemniaki wrzucam na 10 min do zimnej wody, żeby odsączyć skrobię. Potem po prostu wrzucam na patelnie, mieszam i smażę. Wychodzą takie jakieś, hmm. sflaczałe. Skórka, która powinna być "jędrna" jest taka jakaś popękana i są na niej bąble z powietrza. Zawsze po zjedzeniu ich strasznie boli mnie brzuch i mam odruchy wymiotne, naprawdę. Jadałam różne w fastfoodach i restauracjach i były pyszne, żadnego bólu, ani nic. Może spróbować zrobić w piekarniku? Proszę o rady.

Odpowiedz na/ edytuj Niedobre frytki - dlaczego?