Noże w kuchni

Obserwuj wątek

Odp: Noże w kuchni

marek_mare
Nawet Makłowicz używa noży japońskich - tak przeczytałem na japonskie-noze-kuchenne.pl, fajnie wygląda ten Chroma 301, jest z stali japońskiej (?), chyba się skuszę

Odp: Noże w kuchni

mroewula
  • mroewula

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
dużo dowiesz sie o nożach na japonskie-noze-kuchenne.pl/. Mam dwa ze stali damasceńskiej, sa bardzo ostre i szybko nie tępia się.Do tych noży kupiłam sobie ostrzałkę, ale ponoć kamień jest lepszy - co o tym myślicie?

Odp: Noże w kuchni

marek_mare
też uważam, że noże japonskie są niezłe. Ja akurat na samura,pl kupiłem kamień wodny do ostrzenia - 3000/8000, trohę drogi, ale mnie przeżyje

Odp: Odp: Noże w kuchni

Telimena
  • Telimena

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
I właśnie dlatego najlepsze są noże ręcznie robione.Można sobie wybrać grubość stali, dobrać twardość do potrzeb etc...
tutaj taka zabaweczka do ciachania mięcha i kości
obrazek

Odp: Noże w kuchni

iprzyprawy.pl
Moja Żonka złamała dwa noże ceramiczne
Jeden przy rozgniataniu czosnku (więc przestrzegam) a drugi wbiła w coś twardego i obróciła nóż. A jest raczej filigranowa

____
iprzyprawy.pl

Odp: Noże w kuchni

Telimena
  • Telimena

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A ja uważam, że najtrwalsze, najwygodniejsze i najmniej podatne na stępienie są noże ręcznie robione. W Polsce jest kilka osób się tym zajmujących. Osobiście polecam noże Teli Knives - ręcznie robione.
obrazek

Odp: Noże w kuchni

mankell
  • mankell

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja postawiłbym na noże japońskie ze stali damasceńskiej. Można je dostać w korzystnej cenie, a służą na długo. Polecam obczaić na samura.pl - naprawdę warto

Odp: Noże w kuchni

SuperInterior_pl
Jeżeli mowa o dobrym zestawie noży to polecam także zajrzeć do nas,gdzie przygotowaliśmy kilka bardzo ciekawych promocji na wybrane zestawy akcesoriów kuchennych.

Odp: Noże w kuchni

Ofelia
  • Ofelia

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ok. 1,5 roku temu kupiłam zestaw Philipiaka. Mam 10 noży, ale niektórych zupełnie nie używam Są w porządku, nie tępią się póki co.

Odp: Noże w kuchni

eKuchnia_com
Ceramiczne są przede wszystkim bardziej wrażliwe i podatne czy to na zabrudzenia czy rysy,więc tutaj faktycznie z trwałością może być później problem. Warto zajrzeć na naszą stronę gdzie znajdziecie szeroki wybór noży kuchennych i nie tylko

Odpowiedz na/ edytuj Noże w kuchni