Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

Obserwuj wątek

Odp: Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

migotka28
  • migotka28

  • Posty: 11
  • Przepisy: 1303
  • Artykuły: 0
To chyba zalezy od dziecka i od jedzenia. Ja z tego co pamiętam jadłam trochę obiady i były całkiem smaczne. Szkoła była mała i nie było kuchni ale obiady były dostarczane w takich duzych garach-termosach i nakładane na talerze. Moja córka obecnie ma 14 lat i jadła obiady tylko w zerówce bo były obowiązkowe. Potem juz nie jadła bo po prostu nie były zbyt smaczne, wszystko tylko na ilosc a nie na jakość. Szkoła tez mała bez kuchni i obiady przywoził pan, tylko zupy i do tego od razu nalane gotowe porcje do takim jednorazowych pojemników miseczek gdzie po nalaniu do niej gorącej zupy cała przechodziła tym dziwnym posmakiem plastiku. Także do szkoły brała i bierze tylko kanapke jakiś owoc a obiady zjada w domu.

Odp: Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

Ryszard Kuźnia
Wszystko zależy od osób i ich odpowiedniego przeszkolenia w kuchni pod kątem dzieci. Menu na stołówkach jest często źle skomponowane do potrzeb i smaków uczniów. To powoduje, że coraz bardziej popularny staje się profesjonalny catering dla dzieci, który jest odpowiednio przygotowany. Przeglądając menu różnych firm np. https://food4kids.pl/menu/ naprawdę wygląda to bardzo dobrze. Czy ktoś korzystał już z tego typu posiłków szkolnych dla swoich dzieci?

Odp: Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

eli_555
  • eli_555

  • Posty: 894
  • Przepisy: 1833
  • Artykuły: 12
Ja w czasach szkolnych korzystałam ze stołówki.Jako półsierota miałam obiady darmowe,ale nie za dobrze wspominam te obiadki.Po prostu były przeważnie niesmaczne.Moje dzieci już są dorosłe,ale w czasach szkolnych nie korzystały ze stołówek.Z jednym wyjątkiem.Najmłodsza córka przez 5 lat technikum mieszkała w internacie i nie chwaliła sobie jedzenia ze stołówki.W czasach podstawówki i liceum starszych,dzieci nie korzystały ze stołówki,tylko brały kanapki i jakiś owoc,częściej jabłko.A obiad jadły w domu.I nigdy nie stosowałam gotowych dań,czy półproduktów.Starałam się gotować urozmaicone posiłki i moje dzieci nigdy nie grymasiły.Gdybym teraz miała dzieci w wieku szkolnym,też nie korzystały by ze stołówek,właśnie za to "sztuczne jedzenie".A gotując w domu każda mama wie co podaje dziecku do jedzenia.Gdy dziecko zje pełnowartościowe śniadanie i do szkoły dostanie kanapki,jakiś owoc i butelkę zwykłej wody mineralnej,to spokojnie może smaczny obiad zjeść w domu.

Odp: Odp: Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
moje dzieci też jadły obiady w szkole....i im bardzo smakowały......jednak w ostatnich latach gdy zmienil się personel kuchni i obcięto godziny pracy w kuchni....to te posiłki nie były takie smaczne a przede wszystkim w chwili obecnej kuchnia bazuje na pólproduktach i gotowych produktach co wcześniej się nie zdarzało....chodzi oczywiście o okres wiosenno-jesienny kiedy jest dostęp do swiezych warzyw....nie ma juz przygotowywania pysznych surówek i sałatek....np. z kapusty pekińskiej
Jednak gdybym miała wybrać jeszcze raz to dzieci jadłyby obiady na stołówce....ciepły posiłek w godzinach południowych jest niezastąpiony....(nie przygotowywałam kanapek)...a nawet gdy był niewartościowy czy nie smakował to zawsze moje dzieci miały możliwość zjedzenia obiadu domowego.....

Odp: Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

caroline1983
Moim zdaniem warto. Pamiętam jeszcze stołówki ze szkoły czy studiów. Potrawy tam gotowane były smaczne i róznorodne. Warto się zastanowic nad obiadami w takiej stołówce zwłaszcza jak dziecko do późna siedzi w szkole.

Odp: Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
cherry napisał(a):

Hej

Zakładam ten wątek, by poznać Wasze opinie na temat jedzenia w szkolnych stołówkach. Czy Wasze dzieci jedzą obiady w szkole, czy preferujecie raczej kanapkę, oraz dlaczego?

1 września tuż tuż, może podpowiecie - zwłaszcza rodzicom, których dzieci dopiero rozpoczynają szkołę - co Waszym zdaniem dzieci powinny jeść w szkołach?


Sadzę, że warto! Z moich doświadczeń nie jest tak źle ze szkolnymi stołówkami. Jadłam obiady w dwu szkołach po kolei i nie mam złych wspomnień. Z podstawówki pamiętam do dzisiaj pyszną zupę ogórkową z ciepłym chlebkiem Ze średniej natomiast różnorodność potraw. A z teraźniejszości (mój syn niedawno skończył szkołę) pamiętam smakowite zapachy jakie rozchodziły się po szkole w porze gotowania obiadu. A co powinny dzieci jeść w szkołach? WSZYSTKO! Wszystko co jest świeże i smaczne! Na pewno nie fastfoody.

Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Hej

Zakładam ten wątek, by poznać Wasze opinie na temat jedzenia w szkolnych stołówkach. Czy Wasze dzieci jedzą obiady w szkole, czy preferujecie raczej kanapkę, oraz dlaczego?

1 września tuż tuż, może podpowiecie - zwłaszcza rodzicom, których dzieci dopiero rozpoczynają szkołę - co Waszym zdaniem dzieci powinny jeść w szkołach?

Odpowiedz na/ edytuj Obiady w szkolnych stołówkach - czy warto?