Olej w kuchni

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Olej w kuchni

magdalennab
na głębokim oleju smażę rybę w cieście piwnym i kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych czasem frytki też się zdarzą ;]

Odp: Olej w kuchni

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
ja smaze na glebokim tluszczu takie cosie z ciasta jak na pizze, ale zapomnialam jak to sie nazywa, to taki wloski wynalazek...

Odp: Olej w kuchni

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
a co smażysz w głębokim tłuszczu?

Odp: Odp: Olej w kuchni

magdalennab
u mnie króluje oliwa z oliwek zwykła i aromatyzowana czosnkiem czasem sezamem[ale tej rzadko używam] No i zwykły olej też musi być bo do smażenia w głębokim tłuszczu oliwy szkoda

Odp: Olej w kuchni

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
u mnie kroluje oliwa z oliwek oczywiscie extra virgin, na inne sie skusze jak mnie przepis jakis zacheci

Odp: Olej w kuchni

Jesli chodzi o olej w kuchni to u mnie w spiżarce tylko Oliwa z oliwek. Jedynym mankamentem jest cena bo jest 3x drozsza od oleju słonecznikowego, który jest u mnie na 2 miejscu

Jesli oliwa to tylko extra vergin - pochodzi z pierwszego tłoczenia, maj najniższą kwasowość.

Odp: Olej w kuchni

Lilka
  • Lilka

  • Posty: 40
  • Przepisy: 11
  • Artykuły: 0
naturalnie oliwa z oliwek, chociaz ceny dobrych oliw wolaja o pomste do nieba

Odp: Olej w kuchni

sugimoto
  • sugimoto

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Do sałatek - oliwa z oliwek, wyłącznie. Najlepiej "extra vergine". A gdy szczególnie zależy mi na oryginalnym smaku sałatki - olej sezamowy. Ma on jednak trochę "dziwny smak" i nie każdy go lubi, dlatego radzę uważać ;-) A kupić go można w marketach w dziale z orientalnymi dodatkami ;-)
Do smażenia natomiast - Olej Kujawski - jest bardzo dobry i wszędzie dostępny. Często jednak smażę również na oliwie - bo do smażenia się oliwa również jak najbardziej nadaje :-)

Olej w kuchni

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Jak mówi przysłowie "skończył się olej nie olej tylko dolej" Oleje w kuchni to ważna sprawa, co o nich sądzicie i jakie wybieracie olej rzepakowy ,słonecznikowy z pestek winogron,dyni, lniany, oliwa z oliwek czy kokosowy a może jakiś inny?

Odpowiedz na/ edytuj Olej w kuchni