Omlet Pomocy!

Obserwuj wątek

Odp: Omlet Pomocy!

matiko336
  • matiko336

  • Posty: 7
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Za mało jajek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Omlet Pomocy!

Manta napisał(a):

zeby zobacz sosy babcigromolki to trzeba wejsc w profil i przepisy tak? ja ogolnie nie wiem czy duzo powietrza bo ja to mieszam mixerem

Manta,Manta "praca u podstaw" czuj produkt,mysl o koncowym wyniku....

Odp: Odp: Odp: Odp: Omlet Pomocy!

Manta
  • Manta

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
zeby zobacz sosy babcigromolki to trzeba wejsc w profil i przepisy tak? ja ogolnie nie wiem czy duzo powietrza bo ja to mieszam mixerem

Odp: Odp: Odp: Omlet Pomocy!

Manta napisał(a):

moze jak dodam mniej maki to nie ebdzie taki "suchy"


Tak ! Masz racje ta maka powoduje ,ze omlet staje sie suchy .Uwierz starej Japonce ja na omletach zeby zjadlam.Bardzo wazne aby do tych jajek wlozyc po pierwsze duzo powietrza Po japonsku takie fuła ,fuła a drugie maselka.Ja nie mam nic przeciwko sosom.Zamiast je jednak polewac na cos zobacz na Babcigramolki pyszne sosy i nalej je pierwsze do talerza a potem posadz na to omlet.
Podam pare sposobow na omlety po japonsku ,moze przypadna Ci do gustu ale pamietaj kuki-powietrze to pierwszy skladnik!

Odp: Odp: Omlet Pomocy!

Manta
  • Manta

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
moze jak dodam mniej maki to nie ebdzie taki "suchy"

Odp: Omlet Pomocy!

Babciagramolka
Nie mam pojęcia jaki sos można podać do omletu - wg mnie żaden .Omlet to omlet - szkoda go psuć . Eksperymentuj na własne ryzyko

Odp: Odp: Omlet Pomocy!

Manta
  • Manta

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wiesz chce sprobowac z sosem co mi szkodzi jak nie ebdzie mi smakowal to bede jadl "tradycyjnie" Ale jaki sos nadaje sie do jajek?...

Odp: Omlet Pomocy!

Babciagramolka
Zwyczajowo na każde użyte do omletu jajko bierze się 1 łyżke masła .Omlet można polać z wierzchu jeszcze świeżo roztopionym masłem . Sosu nie polecała bym - zniszczy cały smak omletu .Omlet ma mieć własnie taki jajeczno-maślany smak + smak dodatków .Wg mnie smak omletu jest tak ciekawy sam z siebie że nie warto go psuć ani dużą ilością dodatków ani sosami.Ale to mój smak . Jak Tobie smakuje polany czymś to jedz tak.

Odp: Omlet Pomocy!

Manta
  • Manta

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
teraz zrobilem wyszedl mi lepiej dodalem tylko 2 lyzki maki na 3 jajka ale nastepnym razem dodam 1 lyzke. Ale i tak jest lepiej bo teraz bardziej czuje jajko wczesniej jakbym jadl nalesnika. Mam jeszcze pytanie bo omlet moj jest jakis suchy mozna jakims sosem go polac?

Odp: Omlet Pomocy!

Babciagramolka
Na pewno odrobina mąki nie zaszkodzi ( ani śmietany ) a łatwiej będzie zrobić . Co do tuńczyka w sosie własnym to proponuję zrobić tak .Odsączyć , na patelni rozgrzać łyzeczkę masła , podsmazyc na nim tuńczyka, i doprawić go pieprzem , sokiem z cytryny i solą . Bo sam tuńczyk w sosie własnym jest bez smaku - jest bazą która trzeba doprawić .Życzę owocnego gotowania.

Odpowiedz na/ edytuj Omlet Pomocy!