patelnia Tefal Privilege Pro - z tłuszczem, czy bez

Obserwuj wątek

Odp: patelnia Tefal Privilege Pro - z tłuszczem, czy bez

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja na patelni teflonowej smażę właściwie bez tłuszczu - niekiedy dodam go niewielką ilość. Moim zdaniem patelnie teflonowe to jednej z najlepszych

Odp: Odp: patelnia Tefal Privilege Pro - z tłuszczem, czy bez

Tak trzymać ! I podziel się z nami przepisami z patelni !

Odp: patelnia Tefal Privilege Pro - z tłuszczem, czy bez

scoobytomy
Dzięki za odpowiedź ponieważ patelnię myję po każdym użyciu, to wygląda, że będę ją sezonował na okrągło

Odp: patelnia Tefal Privilege Pro - z tłuszczem, czy bez

Jeśli masz tak napisane to nie będzie potrzebny tłuszcz do smażenia. Natomiast patelnię proponuję sezonować po każdym myciu. Dłużej Ci posłuży.
A teraz idę zobaczyć co to za cudo

patelnia Tefal Privilege Pro - z tłuszczem, czy bez

scoobytomy
Cześć, ostatnio stałem się właścicielem patelni Tefal Privilege Pro, w "instrukcji" napisane jest: "Umyć patelnię z kurzu i zabrudzeń ciepłą woda ze środkiem myjącym. Wysuszyć i wysezonować, wcierając w wewnętrzną powłokę nieprzywierającą niewielką ilość oleju spożywczego. Wytrzeć nadmiar oleju. Używanie dodatkowych tłuszczów czy olejów do smażenia nie będzie już konieczne", czy to oznacza, że nie będę musiał więcej używać tłuszczu do smażenia na tej patelni, ewentualnie jak często muszę "sezonować" patelnię?

ps. wiem, że pytanie może trochę głupie, ale to jest najdroższa patelnia jaką miałem okazję używać, a nie chcę jej natychmiast zniszczyć, dlatego jestem taki przewrażliwiony

Odpowiedz na/ edytuj patelnia Tefal Privilege Pro - z tłuszczem, czy bez