pieczywo

Obserwuj wątek

Odp: pieczywo

darek112
  • darek112

  • Posty: 131
  • Przepisy: 172
  • Artykuły: 0

Odp: pieczywo

Izunia2007
Ja chleb kupowalam zawsze w polskiej piekarni i byl bardzo smaczny.Bylam tez w tej piekarni i uczestniczylam w calym procesie mieszania ciasta i wypieku.Z reka na sercu musze powiedziec ze niema tam nic co nie powinno sie znalezc.Jedyna rzecza jest dodawanie do ciasta oprocz zakwasu - drozdzy.A to dlatego,ze przy takiej ilosci zamowien (kilka tysiecy na dobe) ciasto nie zdarzyloby urosnac,bo jak wiadomo na samym zakwasie rosnie duzo wolniej.Co do innych piekarni,to nie orientuje sie.

Odp: pieczywo

Justyna33
  • Justyna33

  • Posty: 87
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
p.s .sorry,ale tak oniemiałam,że nasi rodacy radzą sobie i nie muszą jeść modyfikowanej żywności...to po prostu sukces...

a co do tematu rozmowy to uwielbiam ciemne-pełnoziarniste

Odp: pieczywo

Justyna33
  • Justyna33

  • Posty: 87
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
boże...niesamowite,że aż za "wielką wodą" radzicie sobie ..jakoś..przecież te wszystkie produkty są tak naszpikowane chemią,że aż strach....

Odp: pieczywo

Izunia2007
Witam! Jestem tu nowa.Sama pieke chleby i tez czasem korzystam ze strony Mirabbelki.A zaczelo sie od kupna maszyny do wypieku.Super sprawa! Nie trzeba rak brudzic, kuchnia czysta i wolny czas.Teraz pieke na zakwasie a na drozdzach to tylko slodkie drozdzowki i bulki.Mam nawet swoja stronke z moimi wypiekami,ale nie wiem czy moge podac.
A tu jeden z moich ostatnich chlebkow: chleb pszenny z dodatkiem maki ryzowej (na zakwasie).
obrazek

Odp: pieczywo

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
o pumpernikiel pycha i nasz łódzki żulik mniam

Odp: Odp: Odp: pieczywo

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
no mozna, taki niby zwykly chleb krojony ale z nim jednak cos nie tak jest, litewski lepszy jednak, i razowe z polska etykieta ale w wykonaniu raczej niemieckim, jak sie uda to jakis pumpernikiel sie dostanie lepszy, ale jeszcze musze przyznac, ze w waitrosie da sie kupic taki dlugi chleb, chyba pszenny z dodatkiem maki razowej i on jest faktycznie dobry, wart swej ceny, tylko do waitrosa mam daleko... ech
a jeszcze taki polski okrogly z wieloma ziarnami pakowany ale on strasznie szybko plesnieje, widac pogoda londynska mu nie sluzy...

Odp: Odp: pieczywo

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
cremebrule napisał(a):

a ja pieke na drozdzach, raczej tak jak wlosi, wlasnie Anglie mialam na mysli, porazka co najwyzej mozna dostac krosanty i bagietki co chefowi moze odpowiada ale mi nie (krosanty tylko w postaci slodyczy, np z migdalami), czasami dostane dobry litewski bialy chleb, bo ten polski co tu sprzedaja to tez porazka, i faktycznie kiedys przez miesiac bylam w niemczech i chlebki roznego rodzaju bardzo dobrze wspominam

...chef jak mieszkał w Angli to w pieczywo zaopatrywał się w sklepie portugalskim ...bo tylko to dało się jeść ...zarówno croisant i bagietki angielskie do francuskich mają się jak pięść do oka..... ale z tego co donoszą mi znajomi to w lądku są już polskie sklepy i można dostać pieczywo paczkowane....

Odp: pieczywo

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
a ja pieke na drozdzach, raczej tak jak wlosi, wlasnie Anglie mialam na mysli, porazka co najwyzej mozna dostac krosanty i bagietki co chefowi moze odpowiada ale mi nie (krosanty tylko w postaci slodyczy, np z migdalami), czasami dostane dobry litewski bialy chleb, bo ten polski co tu sprzedaja to tez porazka, i faktycznie kiedys przez miesiac bylam w niemczech i chlebki roznego rodzaju bardzo dobrze wspominam

Odp: pieczywo

pusieczek2@wp.pl
w moim miasteczku tez trudno o dobry chleb.Od czasu jak znalazłam stronę Mirabellki robię sama zakwas i wypiekam różne chlebki,zgadzam się z waszą opinią co do jakości naszego pieczywa

Odpowiedz na/ edytuj pieczywo