pijemy przed czy po posilku?

Obserwuj wątek

Odp: pijemy przed czy po posilku?

David
  • David

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Z tego co mi wiadomo to po jedzeniu powinno się odczekać chwilę, a później dopiero pić ponieważ tak jak pisze Cherr jedzenie się spulchnia, a przed też lepiej nie ponieważ wypłukujemy soki trawienne, ale kto odmawia babcinego kompotu przy obiedzie

Odp: pijemy przed czy po posilku?

Cherr
  • Cherr

  • Posty: 6
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
Nie wolno pic w trakcie, podobno to spulchnia i sie gorzej trawi. Nie wiem ale ja piję po ale musi to byc jakis sok a nie woda;p

Odp: pijemy przed czy po posilku?

Wezyra
  • Wezyra

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja piję w trakcie, pewnie to niedobrze, ale takie mam przyzwyczajenie

Odp: pijemy przed czy po posilku?

A.B.
  • A.B.

  • Posty: 1458
  • Przepisy: 259
  • Artykuły: 3
To zależy co chcemy osiągnąć tak naprawdę,szklankę zimnej,najlepiej schłodzonej wody z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny jakieś 20-30 minut przed.W trakcie posiłku nie popijamy,natomiast po,polecam zieloną/czerwoną herbatkę bez cukru.
To dla walczących z fałdkami

Odp: pijemy przed czy po posilku?

basia4ab
  • basia4ab

  • Posty: 36
  • Przepisy: 143
  • Artykuły: 0
Witam serdecznie.Ja bardzo lubię wypić lampkę wina czerwonego po jedzeniu. Wino robię sobie sama.Jest pyszne.Właśnie wczoraj założyłam balony z malinami leśnymi, czarną porzeczką, wiśnią sokowa. Pozdrawiam basia4ab

Odp: pijemy przed czy po posilku?

organizm wie, ale jest wiele głosów, które mówią, że należy pić nawet wtedy kiedy się nie czuje pragnienia, tylko tak profilaktycznie

Odp: Odp: pijemy przed czy po posilku?

Dariusz
  • Dariusz

  • Posty: 19
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie sądzę,żeby pompowanie w siebie ogromnych ilości np.wody było zdrowe. Organizm sam wie ile mu trzeba. Dowodem na to niech będzie kac.

Odp: pijemy przed czy po posilku?

Dark Chocolate
Właściwie picie wody zależy od "Szkoły". Niektórzy doradzają picie w trakcie posiłków, bo szybko nas syci. Inni grzmią, że rozcieńczamy w ten sposób soki żołądkowe i pogarszamy trawienie. Jedni mówią, żeby pić ok 3l dziennie, drudzy zaś kręcą nosami, że wypłukujemy sobie mikroelementy. Zwolennicy zdrowego żywienia chcą, by pić tylko wodę, natomiast liberałowie - co chcemy, byle tylko się odpowiednio nawodnić. I bądź tu człowieku mądry!

Odp: pijemy przed czy po posilku?

Słyszałam, że najlepiej wypić przed posiłkiem szklankę wody. Jednak gdy się spożywało duże ilości błonnika warto też wypić po by wszystko w brzuchu napęczniało i na dłużej zagwarantowało nam sytość

Odp: pijemy przed czy po posilku?

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
NAJZDROWIEJ jest pić niegazowaną wodę źródlaną minimum pół godziny po posiłku, tak aby nie rozcieńczać kwasów żołądkowych. Co do wina, czerwone jest zdrowe na wiele rzeczy i cholernie mocno pasuje do wielu potraw, ale jeśli ktoś liczy się z każdą kalorią, to proszę pamiętać że alkohol to cukier

Odpowiedz na/ edytuj pijemy przed czy po posilku?