Planowanie obiadkow :)

Obserwuj wątek

Odp: Planowanie obiadkow :)

Babciagramolka
Zaczynam od określenia kwoty jaką mogę przeznaczyć na obiady na miesiąc . Potem planuję obiady tak by były z podstawowych grup - u mnie w kazdym tygodniu powinno być coś z :
- drobiu
-ryb
-wieprzowiny
-zup
-mącznych
-mielonego lub wędlin
-jarskich
Rozpisuję to na zakupy ( np 4x ryba = karp, łosoś, panga , sola) itd . Jak mam zaplanowane główny składnik obiadu dobieram dodatki - co z ziemniakami , co z kaszą , co z ryżem , makaronem , surówki i wpisuję je na liste zakupów . Patrzę czy przy okazji zaplanowanych obiadów nie można za jednym gotowaniem zrobić czegoś na kolacje ( lub śniadania ) np.- galaretki drobiowe przy okazji gotowania rosołu i dopisuję dodatkowa porcję kurczaka na taka galaretkę .Oczywiście nie jest to sztywny plan ale pozwala ,,panować ,, nad tym co się jada , rozkładać sobie pracę na etapy i co najważniejsze gwarantuje urozmaicone posiłki i duże oszczędności ( kupuję dokładnie tyle ile mi potrzeba , wykorzystuję elementy jednego posiłku do zrobienia drugiego ) .
Tyle że trzeba poswięcic trochę czasu przy zaplanowaniu takiego jadłospisu .

Odp: Planowanie obiadkow :)

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Ja kupuję trochę podobnie do Eli.Z tym,że dopiero jak widzę produkty w sklepie wymyślam,co z nich zrobię i dokupuję pod tym kątem resztę składników.
Czasami wprowadzam zmiany do zaplanowanego menu.Pracuję, więc różnie to jest z czasem i energią.

Odp: Planowanie obiadkow :)

eli_555
  • eli_555

  • Posty: 894
  • Przepisy: 1833
  • Artykuły: 12
Witaj.Ja planuję zwłaszcza obiady na cały tydzień.Spisuję sobie na kartce składniki poszczególnych potraw.Potem wpisuję je na listę zakupów.I raz w tygodniu robię zakupy na cały tydzień.Pozdrawiam.

Planowanie obiadkow :)

Witajcie
Mam do Was pytanie. Jak planujecie posilki w swoich domach?
Na tydzien, a moze caly miesiac?
Jak wyglada wasz przykladowy plan?

Z gory dziekuje za wpisy.
Interesuje sie tym, bo jestem od kilku miesiecy mezatka i chcialabym nauczyc sie bardziej organizowac sobie wszystko w kuchni
Pozdrawiam

Odpowiedz na/ edytuj Planowanie obiadkow :)