Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

Obserwuj wątek

Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja chorowałam przez długi czas na anemię, brałam żelazo w tabletkach no i odpowiednia dieta. Niestety, ciężko jest szybko poprawić poziom żelaza.

Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

rumsztyk
  • rumsztyk

  • Posty: 11
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Buraki i szpinak i wino-rzecz jasna czerwone

Odp: Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
A.B. napisał(a):

Bogda,sok z buraka,suszone owoce(morele i śliwki),ale czasami potrzebne są specjalistyczne leki i niestety kofeina i jej pochodne są zabronione.


A ja lubię kawę i piję kilka filiżanek dziennie.........

Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

A.B.
  • A.B.

  • Posty: 1458
  • Przepisy: 259
  • Artykuły: 3
Bogda,sok z buraka,suszone owoce(morele i śliwki),ale czasami potrzebne są specjalistyczne leki i niestety kofeina i jej pochodne są zabronione.

Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
Dziękuję za dotychczasowe porady .
Oczywiście do lekarzachodzę (choć w "kratkę") i mniej więcej wiem jakie produkty , tylko problem w tym , iż większości z tego nie lubię .

Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

caroline1983
Po pierwsze konsultacja z lekarzem bo anemia wcale nie musi wynikać z niedoborów, moze byc pierwszym objawem powazniejszych chorób. Co do diety to wszystko co zawiera żelazo, kwas foliowy, wit B12.

Odp: Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

sebaburz
  • sebaburz

  • Posty: 3
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Ja znam bardzo smaczny sposób, który stosowała swego czasu moja mama. Podobno należy jeść gorzką czekoladę z jogurtem, gdyż ułatwia on przyswajanie żelaza i magnezu. Metoda wydaje się trochę kontrowersyjna ale moja mama zapewnia, że działa

Odp: Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

Babciagramolka
W krótkim czasie to raczej się nie da - trzeba mimo wszystko konsultacji z lekarzem. Ale wspomóc dietą można .Na pewno szpinak ,fasola , wątróbka ( wszelkiego rodzaju )inne podroby , wszelkiego rodzaju warzywa - surowe ( witamina C wspomaga absorpcję żelaza ) .Trzeba pamiętać , ze żelazo z produktów roślinnych wchłania się procentowo gorzej niż z mięsa . W roślinach jest żelazo dwuwartościowe w mięsie trójwartościowe – dla tego często anemia jest wynikiem odchudzania lub diety bezmięsnej .
Doskonale sprawdza się w osłabieniach przy anemii i rekonwalescencji klasyczny mocny bulion z wołowiny i kury ( + żółtko ) - w rosole doskonale rozpuszczają się albuminy .Ryby takie jak halibut ( tłuste ) .
Kawa i herbata powinny być ograniczone bo tanina blokuje żelazo .

Ale najważniejsze – nie leczyć się samemu a po konsultacjach z lekarzem bo czasem nie anemia jest problemem a jej powody – od tego trzeba zacząć – usunąć lub leczyć powód anemii a potem likwidować samą anemię .

Podpowiedzcie co najlepsze na anemię

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
Może ktoś z Was zetknął się z tym problemem i ma wypróbowane przepisy ?
Jak w krótkim czasie poprawić poziom krwi ?

Odpowiedz na/ edytuj Podpowiedzcie co najlepsze na anemię