Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

Obserwuj wątek

Odp: Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Na gotujmy.pl jest dużo różnych pomysłów na ciekawe dania (obiadowe i przekąski). Warto popatrzeć, na pewno znajdziesz coś ciekawego!

Odp: Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

zenobi11
  • zenobi11

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
W tę sobotę mam inwazję gości. I zamierzam w te zimowe dni wlać nieco słońca w nasze zmarznięta ciała Zamierzam sięgnąć po raclette i urządzić wspólne smażenie zamarynowanych wcześniej piersi kurczaka w kilku wersjach. Piersi zawsze kroję dość drobno (ale nie za bardzo, przeważnie kawałki na jeden kęs). Ulubioną moją marynatą jest sos wuster, do tego przyprawy. Duużo tymianku i pieprzu oraz posiekana cebulka. Mam też sos teriyaki, trafił mi się taki, że nic więcej do marynaty nie dodaję Trzecią wersją będzie sos z czosnkiem i miodem. O jedną rzecz pytałem też na innych forach, kiedyś poczęstowano mnie właśnie takimi kawałkami piersi (zresztą potem właśnie nabyliśmy raclette) z sosem z czerwoną cebulką i jalapeno. Może wiecie gdzie tego szukać?

Odp: Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

darmiona
  • darmiona

  • Posty: 455
  • Przepisy: 304
  • Artykuły: 14
To wszystko zależy od osób, jakie zapraszasz. Ja np. wiem, że kiedy zapraszam teściów, muszę zrobić raczej tradycyjne dania z minimalnymi urozmaiceniami, gdyż parę razy się nacięłam (nie zjadliwa dla nich zupa cebulowa czy sushi) :-), moja przyjaciółka z kolei nie lubi ryb a kolejny znajomy nie znosi rukoli i zawsze musi być coś z mięsa (ostatnio zrobiłam zapiekankę warzywną a biedny czekał na dobre mięsko). Przy większej liczbie osób robię dania jednogarnkowe, które można przygotować wcześniej i tylko wstawić na gaz/do piekarnika. W takich przypadkach raczej nie używam drogich składników. Poszukaj fajnych przepisów na zapiekanki, pieczone mięsa, do tego 2-3 sałatki (tu można poszaleć), i np. ziemniaki i kasza. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony mając 2 rodzaje mięsa, sałatki i dodatków do wyboru.

Odp: Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

magda.gotuje@onet.pl
Polędwiczka wieprzowa z gorgonzolą

http://magdagotuje.blogspot.com/2011/09/poledwiczka-wieprzowa-z-gorgonzola.html
obrazek obrazek

Odp: Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

Babciagramolka
agnsto napisał(a):

Witam ) poszukuje jakiegos pomyslu jak moge zaskoczyc moich gości jakims daniem na cieplo! impreza sie zbliza a u mnie niestety brak pomyslow a przygotowac musze 16 porcji!


Ile możesz wydać ?
Czy umiesz gotować ?
Co to ma być przekąska czy danie główne ?
Jeśli przekąska to czy na ciepło czy na zimno ?
Czy goscie preferuja potrawy tradycyjne czy kuchnię nowoczesną ?
Czy w grę wchodzą dania z kuchni innych narodów ?
Jaką masz zastawę stołową ( bo do niektórych dań potrzebne są np. bulionówki itp ) .

Nie można podpowiedzieć komuś na tak postawione pytanie bo nic o Tobie nie wiemy . Dla jednego zaskakującym daniem będzie kaszanka zapiekana w jabłkach , dla drugiego bigos z fasolką tzw karamuszka , trzeci będzie zaskoczony faszerowanymi ,, tubami " ośmiornicy , a jeszcze innego bliny z kawiorem .

Nawet nie wiem co rozumiesz pod słopwem zaskoczyć ?

Poszperaj po prostu w przepisach - coś co zaskoczy Ciebie - zaskoczy i Twoich gości .


zmieniono 1 raz (ostatnio 03 sty 2012 06:39 przez Babciagramolka)

Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!

agnsto
  • agnsto

  • Posty: 2
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 1
Witam ) poszukuje jakiegos pomyslu jak moge zaskoczyc moich gości jakims daniem na cieplo! impreza sie zbliza a u mnie niestety brak pomyslow a przygotowac musze 16 porcji!

Odpowiedz na/ edytuj Pomysł na danie, ktorym moge zaskoczyc swoich gosci!