Popcorn na słodko

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Popcorn na słodko

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
To miałeś niezłą przygodę Człowiek uczy się na błędach A wysuszyłeś popcorn pokryty karmelem w piekarniku? Taki popcorn najlepiej wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 st na kilka minut. Dzięki temu karmel którym pokryte są uprażone ziarenka kukurydzy zastygnie. Potem po wyjęciu i przestygnięciu można go porozdzielać bez trudu.

Odp: Popcorn na słodko

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A wiecie może jak zrobić popcorn w karmelu? Jak ostatnio zrobiłem to na samo wspomnienie chce mi się śmiać Zalałem popcorn karmelem i przemieszałem łyżką i zostawiłem. Matko kochana co się działo Całość skleiła się na amen. Była jedna wielka bryła. Żona tasakiem odrąbywała Małośmy zębów nie połamali Na tym skończył się mój eksperyment z popcornem

Odp: Popcorn na słodko

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Cieszę się, że mogłam pomóc Mam nadzieję, że popcorn wyjedzie Ci taki jaki lubisz Tylko pamiętaj o mieszaniu garnkiem Spalony popcorn to coś czego nie chce się oglądać jak się chce na filmie go zajadać

Odp: Popcorn na słodko

ciasteczka
OOO super Dzięki. Twoja pomoc jest nieoceniona. W końcu zamiast kupować popcorn na słodko w sklepie będę mogła go sama zrobić Obym tylko nie przypaliła A moim szczęściem różnie bywa Spalony popcorn to ostatnie na co mam ochotę Jak zrobię dam znać jak poszło

Odp: Popcorn na słodko

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Cukier dodajesz do rozgrzanego oleju razem z ziarnami kukurydzy. Jeśli robisz popcorn np. z 120 g ziaren kukurydzy to dodajesz o połowę mniej cukru czyli 60 g. Cukier możesz użyć dowolny, albo biały albo brązowy. Tylko musisz mieszać cały czas garnkiem żeby cukier się nie przypalił. Życzę smacznego

Popcorn na słodko

ciasteczka
Jak zrobić popcorn na słono każdy wie, ale jak zrobić taki popcorn na słodko? W którym momencie oddaje się cukier i ile się go dodaje w stosunku do użytej kukurydzy?
Robił ktoś taki popcorn i poratuje mnie radą?

Odpowiedz na/ edytuj Popcorn na słodko