Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Tak To podstawa,ale działa tylko przy świetle dziennym.

Odp: Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu

Mniam1
  • Mniam1

  • Posty: 41
  • Przepisy: 871
  • Artykuły: 1
Jak zdjęcia żółte wychodzą i nie masz możliwości ustawienia w aparacie barwy światła to być może będzie lepszy led z o zimnej barwie. Próbowałaś robić zdjęcia na białym tle, takim bardzo białym?

Odp: Odp: Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Z trybami kombinowałam. Z żarówkami również, a lampa błyskowa to tragedia
Wannę mam niebieską (póki co).
Czyli mówisz żeby coś z ciepłym światłem kupić? Bo ja własnie myślałam odwrotnie. Bo mi wszystko takie żółte wychodzi.

Odp: Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu

Mniam1
  • Mniam1

  • Posty: 41
  • Przepisy: 871
  • Artykuły: 1
Chyba większość z nas ma ten sam problem. Niestety, ale najlepsze zdjęcia wychodzą przy dziennym świetle. Próbowałaś robić zdjęcia na różnych trybach w aparacie? Albo może z lampą błyskową? Żarówki na pewno w domu jakieś masz, więc spróbuj coś z nimi pokombinować. W moim przypadku ważna jest barwa światła. Żarówki halogenowe z zimną barwą i półciepłą nie sprawdziły się. Często np ciasta robię wieczorami albo późno w nocy i zdjęcia z etapów robię pod żarówkami z okapu, bo one dają ciepłe, żółte światło. Dodatkowo w aparacie mogę ustawić barwę światła. Ostatnio dodawałam przepisy na pizze i tam zdjęcia były tak robione.
Wiem, że niektórzy robią zdjęcia w wannie, ale tej metody nie próbowałam

Odp: Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Help!

Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Witam!
Piszę do Was bo mam pewien problem ze zdjęciami. Już zauważyłam, że z moim aparatem cudów nie będzie. Jednak jak się staram, załapie na dobre światło, ustawię wszystko, a potem jeszcze poprawie to coś tam jeszcze wyjdzie.
Problem pojawia się gdy słońce zacznie zachodzić. Wtedy obojętnie co bym nie robiła zdjęcia są paskudne i nie do uratowania. Czasami mogę poczekać i "cyknąć" na drugi dzień, ale nie zawsze (np. kolacja). Poza tym słońce zachodzi już coraz wcześniej.
I stąd moje pytanie, co zrobić, żeby aparat nie głupiał w sztucznym świetle? Macie jakieś sposoby? Od razu mówię, że nawet jak oświetlę na maksa to zdjęcia i tak są kiepskie. Może mam nieodpowiednie (mało naturalne) żarówki? Może wiecie które lampki by mi pomogły a dałoby się je niedrogo kupić? Kiedyś coś o jarzeniówkach słyszałam. Czy mogą być dowolne czy jakieś konkretne?
Jeśli to pomoże fotografuję przy użyciu samsunga ES55 i nie ma szans na lepszy sprzęt.

Odpowiedz na/ edytuj Problem ze zdjęciami w kiepskim oświetleniu