Propozycja zmian w punktacji

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Propozycja zmian w punktacji

Baza zdjęć jest przeznaczona do ilustrowania artykułów.
A jeśli chodzi o odejmowanie punktów za kopiowanie, to wątek ten został przez nas zauważony. Rozważamy to, zastanawiamy się jakie to będzie miało konsekwencje.
Czy przypadkiem zamiast dodawania przepisów i zajmowania się gotowaniem nie zaczną wszyscy wzajemnie się tropić, denuncjować, obrażać i z serwisu o gotowaniu przekształcimy się w to co mamy w telewizorze - polskie piekiełko - z którego jak najszybciej wszyscy uciekną.
Pozdrawiam,
Tit

Odp: Odp: Propozycja zmian w punktacji

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Tosiek, w innym wątku odpowiedziano mi, że portal stara się o zakupienie bazy zdjęć aby każdy z użytkowników mógł sobie wkleić stamtąd fotkę, a nawet podmienić te, które wcześniej skopiował. Nie wiem nadal jak to się ma do tego, że wymaga się od nas oświadczenia na temat własnych praw do zdjęć. Poza tym w/g mnie nawet z takiej bazy, ale jednak jest to kopiowanie...Zgłaszanie kopii jest traktowane mocno wybiórczo - usuwa się, na pokaz, np. 2 a kilkanaście zostawia (może sprawa przyschnie i nikt się nie czepnie?!)
Portalowi zależy na ładnie wyglądających stronach a nie na uczciwych użytkownikach i tacy dociekliwi i "męczący" jak np. ja, są nie mile widziani...Nie sądzę więc aby przychylono się do Twojej propozycji
Ja jestem, jak najbardziej, za

Odp: Propozycja zmian w punktacji

tosiek17
  • tosiek17

  • Posty: 41
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 1
Witajcie dla przypomnienia moja propozycja wyglądała następująco:

20 paź 2009, 09:30

Mam propozycję dla moderatotów i użytkowników, która moim zdaniem mogłaby oczyścić portal z niezdrowej atmosfery oraz kopiowanych przepisów i zdjęć.
Proponuję wprowadzenie ujemnych pkt. dla każdego użytkownika, któremu zostanie udowodnione kopiowanie np. za skopiowany przepis:-15pkt, za zdjęcie -10 pkt., za artykuł - 30 pkt. W ten sposób myślę, że ostudziło by to zapały do kopiowania gdyby okazało się nagle, że ktoś zamiast tytułu i masy pkt. obudził by się np. w randze kuchcika (nie obrażając żadnego z kuchcików). Taka osoba widziałaby, jak szybko topnieją jej zdobycze punktowe i jak jej profil będzie postrzegany przez społeczność portalu. A przy okazji skończyłyby się niesnaski. Proponuje wprowadzenie takiej punktacji od zaraz. Zeby było sprawiedliwie proponuję tę punktację dla nowych przepisów zgodnie z zasadą, iż prawo nie działa w stecz.


Ponownie zapraszam wszystkich do dyskusji a moderatorów do zajęcia stanowiska.

Odp: Propozycja zmian w punktacji

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
Taaak.. uwazam, ze dobry pomysl. Chcialabym kolejny raz nadmienic, ze jesli ktos wysyla drugiej osobie zaproszenie do swoich znajomych.. i np. zrobi to dwa lub trzy razy.. bo np. jest niecierpliwy.. albo mysli, nie doszlo? a ta zapraszana osoba doda trzy razy to samo zaproszenie, tzn zaakceptuje ..to ma ta sama osobe trzy razy w znajomych oraz potrojne punkty.. Chyba to nie ejst ok? Niestety zglaszalam to nowym wlascicielom..ale problem zostal nietkniety. .. a punkty rosna..

Propozycja zmian w punktacji

tosiek17
  • tosiek17

  • Posty: 41
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 1
Witajcie kochani W wątku "tu serwis ganimy" dałem propozycję wprowadzenia ujemnej punktacji za kopiowanie. Propozycja ta spotkała się z zainteresowaniem wielu gotujmowiczów, ale została przerwana innymi tematami. Moderatorzy niestety też się nie wypowiedzieli - a szkoda, więc ponownie zapraszam do dyskusji w tej sprawie - moze wreszcie wspólnymi silami stworzymy coś konstruktywnego.
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz na/ edytuj Propozycja zmian w punktacji