Prosty przepis na nalewkę

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

Krasna
  • Krasna

  • Posty: 9
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Kurcze, gdzie tu znaleźć sok z rabarbaru? Gdzie go kupujesz? Masz własny?

zmieniono 1 raz (ostatnio 07 lis 2012 16:42 przez Krasna)

Odp: Prosty przepis na nalewkę

lanadel
  • lanadel

  • Posty: 16
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
I ile taka rabarbarowa naleweczka powinna czekać na otwarcie?

Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

Marika_1961
Witam serdecznie i pozdrawiam ja robie wszytskie nalewki przewaznie na spirytusie lub pol na pol spirytus z wodka.Ale podam wam fajny przepis na wodeczke dla kobiet latwy i szybki w zrobieniu doskonale nadajacy sie na spotkaniai typowo kobiece bez panow
0,7 l wodki
2 butelki lub kartoniki 0,7 l soku z rabarbaru
10 torebek cukru waniliowego
wszystko dokladnie wymiszac i rozlac do butelek wychodza przeszlo trzy butelki

Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Raczki są z nadzieniem mleczno-kakaowym w masie karmelowej. Sama słodycz. Chyba zrobię na sobotę.

Odp: Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

Krasna
  • Krasna

  • Posty: 9
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Raczki to te sezamowe cukierki? Nie pamiętam kiedy je jadłam ciekawa nalewka z pewnością z tego musi wychodzić.

Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ooo, te żelki z alkoholem mogą być fajne. Zrobię na próbę - po kilka z wódką i kilka ze spirytusem 60%. Znalazłam jeszcze w serwisie przepis na raczki https://gotujmy.pl/nalewka-z-raczkow,przepisy,164623.html.

Odp: Prosty przepis na nalewkę

Krasna
  • Krasna

  • Posty: 9
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Wiem, że robi się jeszcze z tych cukierków lodowych 'ice". Poza tym wiem, że można też zalać alkoholem żelki, które chłoną alkohol i masz takie cukierki dla dorosłych. Nie wiem tylko czy można je zalać np. takim gotowym spirytusem 60% czy to musi być coś lżejszego.

Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A tak jeszcze w tym temacie, to macie może jakieś sprawdzone przepisy na nalewki z innych cukierków?

Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Te najprostsze przepisy są najlepsze: https://gotujmy.pl/nalewka-z-kukulek,przepisy,74883.html . Robiłam coś w tym stylu dawno temu, tylko zamiast wódki dodałam spirytus rozcieńczony z wodą. I czekałam ok. 2 tygodni. Co jakiś czas musiałam wstrząsnąć słoikiem, żeby kukułki się dobrze rozpuściły. Teraz można dostać gotowy spirytus do nalewek, co w ogóle ułatwia sprawę.

Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

Krasna
  • Krasna

  • Posty: 9
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Ja znalazłam w internecie taki przepis:

0,5 kg kukułek rozkruszyć i zalać w garnku 0,5l wody. Gotować, aż kukułki się rozpuszczą. Potem dodać puszkę mleka skondensowanego. Kiedy woda z kukułkami i mlekiem przestygnie połączyć z 0,5l spirytusu i odstawić. Po ok tygodniu przecedzić przez gazę.

Tylko nie wiem jaki spirytus i ile to powinno stać. Widziałam różne wersje, ale sama chętnie bym coś takiego zrobiła bo uwielbiam kukułki.

Odpowiedz na/ edytuj Prosty przepis na nalewkę