Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Obserwuj wątek

Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Babciagramolka
Cd - warzywa i owoce :-
- Brzoskwinie faszerowane białym serem z orzechami
-Marynowane rzodkiewki
-Ogórki faszerowane białym serem polane miodem
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 22 sty 2010 09:26 przez Babciagramolka)

Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Babciagramolka
Cd - propozycji - Kanapki:
-Camembert z Roquefortem i winogronami
-Kanapki imprezowe
-Kanapeczki na krakersach
-
obrazek obrazek obrazek

Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Babciagramolka
Z ciekawości wrzuciłam w wyszukiwarkę ,, zimna płyta " ( a potem w grafikę ) - tak jak przypuszczałam to to samo co szwedzki bufet w obiegowym pojęciu .A pojawiło się chyba w momencie kiedy modne zaczęło być podawanie przy okazji imprez np galaretek na lustrach , wędlin i mięs na szklanych lub marmurowych płytach ( ustawionych np na kieliszkach ) .Różnica między szwedzkim bufetem a ,, zimną płytą " sprowadza się do tego na czym podano - na półmiskach czy np lustrze . Nazwa się zadomowiła i przeszła na imprezy domowe nawet jak podaje się na nich wędlinę czy inne przekąski na półmiskach - to przejmując nazewnictwo cateringu -nazywa się bufet szwedzki ,, zimną płytą " .
Henia - masz rację różnice w nazewnictwie na pewno są związane z upływem czasu .Wychodzi na to ,że ,, mamut " jestem ( hi hi ).

Ale wracając do tematu głównego ( który sama nieopatrznie rozmydliłam ).Ja na takie spotkania planuję drobne porcje różnych potraw ale za to odpowiednio podane .
- sałatka ( do wyboru ) podana w kieliszkach do wina
-koreczki wbite w bułkę , jabłko itp
- plater z wędlinami
-deska serów

Najlepiej żeby każdy mógł brać przekąskę bez nakładania z głównego naczynia bo taki rozgrzebany półmisek czy miska z sałatką po prostu nieapetycznie wygląda .

Podpowiadam ,że do podania sałatki można użyć np jednorazowych kieliszków do szampana .

A tu parę propozycji na taka imprezę :
-Ptysie faszerowane pasztetem
-,,Jeżyk " - czyli koreczki
-Schab faszerowany śliwkami i morelami
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 22 sty 2010 09:28 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
No, niestety Buniu, różnica pokoleń! Też ostatnio zastanawiałam się co to jest ta zimna płyta.może to tylko moje wrażenie, że brzmi zimno i mało apetycznie? Pozdrawiam!

Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

kobietka
  • kobietka

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A ja pierwszy raz spotykam określenie szwedzki bufet Dla mnie zimna płyta to przekąski, zakąski, jednym słowem potrawy podawane na zagryzkę

Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Babciagramolka
kobietka - czy pod określeniem ,, zimna płyta " rozumiesz to samo co ,, szwedzki bufet " ? Pierwszy raz stykam się z takim określeniem i muszę przyznać ,ze nie bardzo wiem o co chodzi .

Odp: Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

kobietka
  • kobietka

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
U nas często jako zimna płyta pojawiają się tymbaliki z drobiu, jajka, talerz wędlin, ogórki konserwowe, pieczarki marynowane itp. A może podzielicie się "swoimi" zimnymi płytami ?

Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
polecam zakładkę przepisy a następnie przekąski - prawie 6 tys. przepisów na sałatki i inne danie imprezowe

Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

aniaobn
  • aniaobn

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jestem początkującą kucharką, a muszę zrobić jakieś przekąski- dania, na imprezę urodzinową. Chodzi o niedrogie, dość proste a smaczne przepisy! Heh, może macie jakieś pomysły?
Proszę o pomoc i przepisy!
Pozdrawiam, Ania

Odpowiedz na/ edytuj Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!