Przepisy konkursowe

Obserwuj wątek

Odp: Przepisy konkursowe

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
ZGADZAM SIE

Odp: Przepisy konkursowe

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Buniu, a dlaczego w konkursach ma być inaczej niż w zwykłych przepisach?! Kopiuj i wklej dla wielu "kucharzy", którzy wypisują bzdury, nie mając pojęcia o gotowaniu i zastosowaniu produktów jest jedyną formą zaistnienia na portalu. Tylko pytam po co?! A w konkursach, wiadomo, przerost ambicji zmusza do zdobycia nagrody za wszelką cenę. Dlatego (m.in.) nie biorę udziału w konkursach!

Przepisy konkursowe

Babciagramolka
Kochani !
Chcę się z Wami podzielić pewną obserwacją - a i nie ukrywam ,że zwrócić z apelem do wszystkich .
Chodzi mi o przepisy wstawiane na różne konkursy .
Niektórzy tak bardzo się starają by brac udział w konkursie ,że przerabiają przepisy, ze nie zwracają uwagi na to że piszą o produkcie którego najprawdopodobniej nie znają .Nie wystarczy zamienić makaron zwykły na ryżowy ( a takich przepisów w konkursie Tao-Tao było masę ) - trzeba jeszcze wiedzieć ,że ten się gotuje a ten nie. Można dopisać do jajek bio- wszystko będzie ok ( przecież przepis zadziała tak samo ).Ale jak ktoś dopisuje do mąki ( typ 2000) to wypadało by wiedzieć , że to mąka razowa i do czego się jej używa .

Bardzo lubię wszelkiego rodzaju konkursy - ale takie zagrywki ,, za wszelką cenę " budzą moje obrzydzenie .
Nie napiszę kto mnie sprowokował do tej wypowiedzi bo nie chcę wywoływać nagonki na nikogo a jedynie zwrócić uwagę na problem .Tyle osób w fantastyczny sposób przygotowuje swoje konkursowe dania - wymyśla nowe zastosowanie dla zalecanych produktów , a inni odwalają :kopiuj -wklej dopisują tylko to co ma być w tym akurat konkursie .
I żeby było jasne - nie mam nic przeciw temu by ktoś zmodyfikował swój przepis używając zamiennika zalecanego w konkursie - bo jest to autorska wersja przepisu i wszelkie zmiany są dozwolone o ile są logiczne.Ale kopiowanie cudzego przepisu , wstawianie go na konkurs i jeszcze wprowadzanie dopisków pasujacych do konkursu to już dno .

Odpowiedz na/ edytuj Przepisy konkursowe