PRZEPROSINY

Obserwuj wątek

Odp: Odp: PRZEPROSINY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Babciagramolka napisał(a):

Bogusiu- może ja coś dopowiem . Też mam na NK konto kulinarne ( Wizjonerwkuchni ) .Dawno swoją droga tam nie zagladałam i sama walczyłam z innymi kontami by nie kopowali bez mojej zgody zdjęć i przepisów .Zaznaczam , że nie mam nigdy nic przeciw by ktoś użył mojego przepisu jeśli zaznacza , ze jest on mojego autorstwa i jeśli dostawia swoje zdjęcie .I o to chyba chodzi .Nie ma sensu powielać cudzych przepisów - jeśli chcemy pokazac jak nam wyszło coś autorstwa kogoś innego to od tego jest forum . I wbrew temu co niektórzy czasem wypisują przy okazji dyskusji o kopiowaniu - nie jest tak , że przecież wszystko już zostało wymyślone przez kogoś .Tu dzielimy się swoimi pomysłami na nowe wersje potraw .Najlepszym przykładem jest Konkurs z użyciem makaronów ryżowych - jakie tam powstały niesamowite zestawienia smakowe .
Proponuję wstawiać na koncie NK ( i wszędzie indziej ) tylko swoje własne wersje dań ze swoimi zdjęciami - a inne wykasować . Bo to jest regulowane prawem autorskim .
Nadal uważam , że wykazałaś się dużą odwagą rozmawiając na temat swego błędu .Moze na Twoim przykładzie inni zrozumieją , ze zwrócenie uwagi w takim przypadku nie jest wcale złośliwością ani chęcią dokuczenia tylko zwyczajnie jedni już wiedzą o tym , ze w necie obowiązują zasady prawa autorskiego , a inni nie wiedzą o tym .
Problem w tym , że niektórzy nawet jak sią o tym dowiedzą to nie przyjmują tego do wiadomości .
Moja rada Bogusiu- skasuj wszędzie przepisy które ktoś Ci podał itp- a zostaw tylko swoje .Twoje konta na tym nie ucierpią - a zaczniesz z czystym kontem i pewnością , że nikt nie będzie mieć do Ciebie pretensji .
A przy okazji zajżyj do Wizjonerawkuchni - zapraszam.

Droga Buniu, przed chwilą zajrzałam właśnie na Naszą Klasę i o dziwo zobaczyłam jota w jotę mój przepis i zdjęcie na domową mielonkęhttp://nasza-klasa.pl/#profile/28503771/gallery/album/2/133, przyznam, że poczułam się nie swojo. Nie mam nic przeciwko temu aby ludzie korzystali z mojego przepisu, ale niech zrobią swoje zdjęcie i jak napisałaś niech podadzą czyjego jest to autorstwa, a nie żywcem kopiują moje. A przecież każdy kto zrobi zdjęcie i zobaczy je na innych stronach to od razu pozna, że to jego dzieło. Tak właśnie poznałam ja, przecież doskonale wiemy na jakich naczyniach są nasze potrawy i jakie mamy np. dodatki w kuchni, które są widoczne na zdjęciach. Jak na razie spotkało mnie to pierwszy raz i mam nadzieję, że ostatni, bo rzeczywiście jak piszą inni nie jest to przyjemne.
A oto moja mielonka:
obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 28 mar 2010 22:19 przez zewa)

Odp: PRZEPROSINY

Babciagramolka
Bogusiu- może ja coś dopowiem . Też mam na NK konto kulinarne ( Wizjonerwkuchni ) .Dawno swoją droga tam nie zagladałam i sama walczyłam z innymi kontami by nie kopowali bez mojej zgody zdjęć i przepisów .Zaznaczam , że nie mam nigdy nic przeciw by ktoś użył mojego przepisu jeśli zaznacza , ze jest on mojego autorstwa i jeśli dostawia swoje zdjęcie .I o to chyba chodzi .Nie ma sensu powielać cudzych przepisów - jeśli chcemy pokazac jak nam wyszło coś autorstwa kogoś innego to od tego jest forum . I wbrew temu co niektórzy czasem wypisują przy okazji dyskusji o kopiowaniu - nie jest tak , że przecież wszystko już zostało wymyślone przez kogoś .Tu dzielimy się swoimi pomysłami na nowe wersje potraw .Najlepszym przykładem jest Konkurs z użyciem makaronów ryżowych - jakie tam powstały niesamowite zestawienia smakowe .
Proponuję wstawiać na koncie NK ( i wszędzie indziej ) tylko swoje własne wersje dań ze swoimi zdjęciami - a inne wykasować . Bo to jest regulowane prawem autorskim .
Nadal uważam , że wykazałaś się dużą odwagą rozmawiając na temat swego błędu .Moze na Twoim przykładzie inni zrozumieją , ze zwrócenie uwagi w takim przypadku nie jest wcale złośliwością ani chęcią dokuczenia tylko zwyczajnie jedni już wiedzą o tym , ze w necie obowiązują zasady prawa autorskiego , a inni nie wiedzą o tym .
Problem w tym , że niektórzy nawet jak sią o tym dowiedzą to nie przyjmują tego do wiadomości .
Heniu nie uważam by była to walka z wiatrakami .Bogusia zareagowała poprawnie .Mało tego przeprosiła - a że została jej do uregulowania sprawa z NK ? Wydaje mi się , ze to też załatwi bo chyba uświadomiliśmy jej o co chodzi .
A spodobało mi się to jak zareagowała .Do tej pory nie spotkałam się z nikim kto by potrafił publicznie przyznać się do tego , ze wstawił cudzy przepis i przeprosił za to . Jak dla mnie to jest to postępowanie godne pochwały ( nawet jeśli jest jeszcze coś do dokończenia )
Moja rada Bogusiu- skasuj wszędzie przepisy które ktoś Ci podał itp- a zostaw tylko swoje .Twoje konta na tym nie ucierpią - a zaczniesz z czystym kontem i pewnością , że nikt nie będzie mieć do Ciebie pretensji .
A przy okazji zajżyj do Wizjonerawkuchni - zapraszam.

zmieniono 1 raz (ostatnio 28 mar 2010 22:08 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: PRZEPROSINY

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Babciagramolka napisał(a):

Bogusiu- gratuluję cywilnej odwagi .Każdemu się zdaża popełnić błąd .Dziękuję w imieniu własnym ( jak i całej społeczności ) za to że w tak ładny sposób zareagowałaś na uwagi .Oby wszyscy tak reagowali .Brawo .

Buniu, z całym szacunkiem dla Ciebie, zgadzam się z Pyzą, że takie przeprosiny niewiele wnoszą, dopóki szkody nie są naprawione. Są po prostu spektakularnym gestem. A co do NK , to jest tam profil "ciasta,które lubicie" prowadzony przez osobę o imieniu Ania. Kiedy zobaczyłam ile jest tam przepisów powielonych z Gotujmy.pl, napisałam do niej na priv pytając czy wie ile ma plagiatów na stronie i co ma zamiar z tym zrobić.. Do dzisiaj nie dostałam odpowiedzi, a przepisy tam jak były, tak są. Myślę, Buniu, że walczymy z wiatrakami! Pozdrawiam!


zmieniono 1 raz (ostatnio 28 mar 2010 21:52 przez Henia)

Odp: Odp: PRZEPROSINY

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
Luna , nie pamiętam kto mi je podesłał , ponieważ jak odlądałaś , były wstawione już jakiś czas temu . Jeśli chcesz , to usunę je z mojego konta , chociaż moim zdaniem jedno z drugim nie ma nic wspólnego . Przejżyj również inne konta kulinarne z moich znajomych . Sama widziałam wiele przepisów które tutaj oglądałam i jedno konto ściąga od drugiego .
Jak już napisałam , jeśli chcesz , to pousuwam te zdjęcia . Nie chcę być niczyim wrogiem , pomimo iż te nasze spotkania są wirtualne , ale ja mam sumienie .

Odp: PRZEPROSINY

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Przeprosiny chetnie bym przyjela, ale co z moimi trzema przepisami, ktore dalej znajduja sie jako Twoje na NK:
Zurek
Pieczone jablka
Salatka owocowa
Nieladnie jest stroic sie w cudze piorka

Odp: Odp: PRZEPROSINY

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
Buniu , dziekuję za mile słowa , ale nikt nie wie jak głupio się czuję i jak jest mi przykro że wszystkich zawiodłam .

Odp: PRZEPROSINY

Babciagramolka
Bogusiu- gratuluję cywilnej odwagi .Każdemu się zdaża popełnić błąd .Dziękuję w imieniu własnym ( jak i całej społeczności ) za to że w tak ładny sposób zareagowałaś na uwagi .Oby wszyscy tak reagowali .Brawo .

PRZEPROSINY

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
Przepraszam wszystkich użytkowników od których zdjęcia , bądź przepisy zamieściłam w swoim profilu . Nie było to z mojej strony zamierzone ani świadome . Na Naszej Klasie mam profil kulinarny gdzie daję przepisy swoje , jak i znajomych którzy przysyłają mi fotki . Możecie sprawdzić na koncie "przetwory - lato zamknięte w słoikach - oraz inne przepisy Bogusia" .
Jeszcze raz przepraszam za to iż nie sprawdziłam co dodaję . Jest mi szczerze przykro , ponieważ wbrew pozorom , chcę abyśmy wszyscy byli zadowoleni .
od tej pory będę dodawała tylko przepisy które sama wypróbuję i sfotografuję .
PRZEPRASZAM !

Odpowiedz na/ edytuj PRZEPROSINY