przetwory - jakie

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: przetwory - jakie

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

ja zawsze robię z późnych węgierek, ale te wyglądają po prostu na wcześniejszą ich odmianę
Dzięki, Doro!

U mnie też na śliwki trzeba jeszcze sporo poczekać.Więc mam jeszcze trochę czasu,póki co przerabiam to co jest na działce w szczytowej formie tj. wiśnie.

Odp: Odp: Odp: Odp: przetwory - jakie

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
ja zawsze robię z późnych węgierek, ale te wyglądają po prostu na wcześniejszą ich odmianę
Dzięki, Doro!

Odp: Odp: Odp: przetwory - jakie

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

Doro, powidła? już?! a jakich śliwek robisz?

Pyzuniu, wiedzialam ze ktos zada takie pytanie dlatego zrobilam zdjecie- co to za sliwki to niewiem, dostalam w czwartek od sasiadki, ktora mi powiedziala ze u niej sie juz koncza. Niestety z mojej dzialki nic juz nie skorzystam od wczoraj oficjalnie juz jej nie mamy. Ale mamy juz cos na oku, mysle ze nam sie spodoba
obrazek

Odp: Odp: przetwory - jakie

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Doro, powidła? już?! a jakich śliwek robisz?

Odp: przetwory - jakie

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Ja wlasnie skonczylam robic powidla sliwkowe i zakisilam ogorki
obrazek

Odp: Odp: Odp: Odp: przetwory - jakie

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
właśnie przerobiłam 10 kg wiśni i 4 kg moreli - na dżemy. Padam na twarz, drylowanie, mieszanie, wyparzanie słoików...a na dworze upał...jestem ugotowana, ale zimą, jak się otworzy taki słoiczek z własnym dżemikiem to aż czuć zapach lata, nie?!
obrazek

Odp: Odp: Odp: przetwory - jakie

kazia
  • kazia

  • Posty: 92
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
a moje z chilli są naprawde pyszne musiałaś chyba za dużo jej dodać

zmieniono 2 razy (ostatnio 22 lip 2009 19:12 przez kazia)

Odp: przetwory - jakie

kazia
  • kazia

  • Posty: 92
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
robie jeszcze małosolne i kiszone na zime te drugie zalewam zalewą na 1l wody łyżka soli jak ukisną pasteryzuje je 5 minut aby przerwać fermentacje ,natomiast do małosolnych dodaje 2 łyżki soli na 1l wody ,należy pamiętać aby zalać gorącą zalewą

zmieniono 1 raz (ostatnio 22 lip 2009 19:12 przez kazia)

Odp: przetwory - jakie

kazia
  • kazia

  • Posty: 92
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
mamy sezon ogórkowy ,więc u mnie w spiżarni stoi już 50 słoików ogórków z chilli ,mąż je uwielbia podobnie jak ja , w poniedziałek robiłam kompoty z wiśni , wiśnie sokówki te czarne wkładam do słoika tak 3/4 następnie zalewam gorącą zalewą na 1l wody 1kg cukru pasteryzuje 20 min. zimą palce lizać , kompot jest klarowny przejżysty.

Odp: przetwory - jakie

BEEA123
  • BEEA123

  • Posty: 89
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
no i zaczeły się ogorki.Pochwlę sie ,że mam juz na działce .Zakisiłam troszke na teraz, 9 słoików zrobiłam korniszonów i jeden pod gumkę zakisiłam(nie wiem,ale kiszone zawsze robię w takich słoikach).
Ja kisze ogórki bez przepisu.Do sloika daje koper,czosnek ,chrzan i zalewam gotującą wodą posoloną.

Odpowiedz na/ edytuj przetwory - jakie