Przy robieniu soków w mikserze robi się piana...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Przy robieniu soków w mikserze robi się piana...

biedroneczki
Z tego co wiem to normalne zjawisko. Bez względu na to jakich warzyw czy owoców użyjesz zawsze pojawi się ta piana. Jest w niej masa błonnika W dzieciństwie zawsze pierwsze ją "wypijaliśmy", a potem resztę zawartości szklanek czy też kubków Jak przełożysz taką pianę np. na papier do pieczenia to gdy wyschnie zostanie taki pyłek, który w chwili obecnej kupisz z wielu sklepach, 

Odp: Przy robieniu soków w mikserze robi się piana...

tomt
  • tomt

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Oj, mały update - nie ma żadnych "fusów", to tylko takie wrażenie wizualne, raczej coś w rodzaju bąbli powstających w wodzie na skutek miksowania i one tak właściwie to znikają po OK 1h. Ale to z pianą cały czas podtrzymuję, i to, że trzeba ją odsitkować. No wszystko się pieni a w środku są bąble, normalnie jakbym dodał jakiegoś środka piorącego.

Przy robieniu soków w mikserze robi się piana...

tomt
  • tomt

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć, mam nadzieję, że to właściwe podforum.

Od jakiegoś czasu mam fazę na robienie soków - z pomarańczy, jabłek, pomidorów (w tym ostatnim przypadku właściwie to z przecieru pomidorowego - lenistwo)

No więc wkładam te produkty (niech będzie dzisiejsze moje dzieło - przecier pomidorowy, woda, przyprawy) do miksera - włączam i zawsze to samo - robi się taka wielka piana na górze i robią się też takie, nie wiem, fusy... rozumiem, jakbym to robił z całych owoców, ale to się dzieje nawet w przypadku zwykłego przecieru pomidorowego.

To jest denerwujące, bo nieapetycznie wygląda, a przez te fusy to muszę to przez sitko sitkować.

Jestem totalnym amatorem jak chodzi o kulinaria. Herbatę umiem zaparzyć i ewnetualnie ryż ugotować (a i to drugie potrafię spalić ) No ale bez przesady... przecier + mikser = piana i frędzle

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek poradę.

Z poważaniem,
Przyszły mistrz robienia soków (z waszą pomocą )

Odpowiedz na/ edytuj Przy robieniu soków w mikserze robi się piana...