Pyry, pyrki, pyreczki...

Obserwuj wątek

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Jutro na obiad mam młode ziemniaczki (takie wielkości orzecha włoskiego) jajko sadzone i maślankę... Już się nie mogę doczekać. Szkoda, że czas biegnie i o te małe coraz trudniej. Ale póki co; trzeba korzystać
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

caroline1983
Takie młode pyreczki to poezja. Babcia robiła je okraszone smalcem i posypane zieleniną.

Wogóle takie zwykłe proste jedzenie potrafi zadziwić smakiem. Dzisiaj udało mi sie kupic prawdziwy, niepaprany niczym chleb. Jest tak dobry że nawet bez masła mogłabym go jeść

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

haniakson
  • haniakson

  • Posty: 30
  • Przepisy: 451
  • Artykuły: 4
Witam ziomala z Pyrlandii ! Jasne że młode pyreczki to pychotka! A jeszcze z gziczkiem albo ze "spinakiem"- rewelacja! Jak pyry są młode to czasem można je po prostu dobre wyszorować, np. szorstką stroną gąbki kuchennej albo oskrobać tak jak marchewkę. Miałam kiedyś taką maszynę do obierania pyrek. Wrzucało się do niej warzywa i wyjmowało oskrobane Pamiętam, że przywiozłam ja z NRD (W tamtych czasach to była zdobycz!)

Odp: Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

Aby skórka łatwo odchodziła dobrze jest pyreczki przełożyć do worka foliowego, spryskać wodą i szczelnie zawiązać worek. Na następny dzień przed obraniem wrzucić na 1/2 godziny do letniej wody. Wtedy łupinka będzie schodzić prawie sama. Nie można jednak ziemniaczków trzymać w takim worku dłużej, bo spleśnieją albo zgniją.


Ja po prostu moczę je w letniej wodzie 1 godzinke przed obieraniem i jak narazie mnie ten sposób nie zawiódł. Bo co innego jak sie ma ziemniaczki prosto z pola prawda ?

Odp: Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ja z młodymi ziemniaczkami robię m.in. mix gulaszowy toffika
https://gotujmy.pl/gulaszowy-mix-jednogarnkowy,przepisy,69009.html
Moja rodzina uwielbia ten gulasz. Znika szybciej niż się go robi

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Aby skórka łatwo odchodziła dobrze jest pyreczki przełożyć do worka foliowego, spryskać wodą i szczelnie zawiązać worek. Na następny dzień przed obraniem wrzucić na 1/2 godziny do letniej wody. Wtedy łupinka będzie schodzić prawie sama. Nie można jednak ziemniaczków trzymać w takim worku dłużej, bo spleśnieją albo zgniją.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Takie ziemniaczki to pychota, w moim rodzinnym domu też ziemniaczki były prosto z pola, mleko zsiadłe domowe, koperek z ogródka. A wieczorem gdy ziemniaki zostały to smażyliśmy je, skórka była taka chrupiąca, po prostu niebo w gębie.

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
no niestety muszę ze sklepu ale idzie przywyknąć.. mam za mały ogródek
ale wszelkie warzywa mam własne

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Oj takie ziemniaki sa po prostu pyszne a najlepsze to takie prosto z pola....ta skórka łatwo wtedy odchodzi....u mnie wszyscy lubia takie ziemniaki okraszone boczkiem z cebula i albo posypane koperkiem albo szczypiorem z cebuli i do tego zsiadłe mleko...takie prawdziwe.....ja pisała Evita....najlepsze jest to że to nie jakas przeszłość tylko teraźniejszość....po prostu mam dostęp do ziemniaczków z pola i mleka prosto od krowy z którego powstaje pyszne zsiadłe....

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
U mnie ziemniaki, kartofle kartofelki
Tak tak popieram.. tez lubie te malutkie chociaż dłubania przy nich trochę więcej..
Aleście mi smaka narobili ... chyba dziś będą z kefirkiem

Odpowiedz na/ edytuj Pyry, pyrki, pyreczki...