Sałatka z ogórków z pieczarkami do słoika - pytanie.

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Sałatka z ogórków z pieczarkami do słoika - pytanie.

Babciagramolka
Borubar napisał(a):

Hellloo

A czy ktoś jadł taką sałatkę z grzybami? Pytam bo jest sezon i zebrało się co nieco a nie mam juz co z tym robić, , ileż koszów można suszyć.


Dużo- bardzo dużo- a potem podesłać trochę Buni

Odp: Odp: Sałatka z ogórków z pieczarkami do słoika - pytanie.

Hellloo

A czy ktoś jadł taką sałatkę z grzybami? Pytam bo jest sezon i zebrało się co nieco a nie mam juz co z tym robić, , ileż koszów można suszyć.

Odp: Sałatka z ogórków z pieczarkami do słoika - pytanie.

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
W tej proporcji otrzymuje się ocet ok 6 procentowy. W połączeniu z cukrem zalewa wychodzi słodko kwaśna. Możesz zrobić jedna szklanka octu, jedna szklanka wody. Przepis jest ok.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Sałatka z ogórków z pieczarkami do słoika - pytanie.

piorko23
  • piorko23

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Znalazłam na jakimś forum taki przepis:

SAŁATKA Z PIECZARKAMI - 3 kg ogórków,połowę obrac i pokroic w plasterki ,a drugą polowe pokroic ze skórką.3kg papryki kroimy w kostke,0.5kg cebuli w kązki.Solimy 2 łyżkami soli ,odstawiamy na 5h.Nastepnie wkrajamy pieczarki(0,5 kg),wymieszac wszystko i wkładać do sloików.Zalewamy zalewą (1,5 szkl octu,1 szkl. wody 1 szkl. cukru,do każdego sloiczka wrzucamy liśc laurowy i ziele angielskie)Gotujemy 5 minut

Pomyślałam, że może być dobra i zaczęłam robić a dopiero później zauważyłam, że proporcje zalewy są chyba nie w porządku. Wydaje mi się ,że nie może być więcej octu niż wody, ale pierwszy raz robię przetwory i nie znam się za bardzo. Nie chcę zmarnować warzyw, które już przygotowałam. Dlatego bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych

Odpowiedz na/ edytuj Sałatka z ogórków z pieczarkami do słoika - pytanie.