smaki dzieciństwa

Obserwuj wątek

Odp: Odp: smaki dzieciństwa

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
matri13 napisał(a):

Ale mi się nagle dzieciństwo przypomniało..jak miło się czytało..ja uwielbiałam placki z mąki i wody pieczone na płycie kuchni węglowej
słone masło
oranżadę z saturatora
prażoną soloną soję w woreczkach
dropsy
irysy z makiem
granulowane mleko w proszku
ruskie cukierki czekoladowe z wielkim trudem zdobywane i ukrywane przez mamę a z niewielkim wysiłkiem przeze mnie odnajdywane w najbardziej dziwacznych miejscach
chałwa też ruska(dzisiejsza w niczym nie przypomina tamtej,aczkolwiek nadal ją uwielbiam)
i totalny hicior..podpłomyki pieczone przez moją prababcię w prawdziwym piecu do pieczenia chleba







Odp: smaki dzieciństwa

ja pamiętam z dzieciństwa z bratem jedliśmy kanapki z samym keczupem i zapijaliśmy coca colą z biedronki

Odp: smaki dzieciństwa

Jojo
  • Jojo

  • Posty: 207
  • Przepisy: 84
  • Artykuły: 1
A ja juz od malego bylam "fanka" mietowych slodyczy i przepadalam wprost za bialymi pastylkami mietowymi i mietowymi groszkami w okraglym opakowaniu .z dziurka. Z babci kuchni najbardziej wspominam pyszne placuszki z jablkami. Wiem ze nie dodawala do nich ani drozdzy ani proszku do pieczenia a jednak byly cudownie pulchniutkie. Probowalam wiele razy ale jeszcze nie udalo mi sie zrobic dokladnie takich samych

Odp: smaki dzieciństwa

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja w dzieciństwie byłam raczej niejadkiem. Jeśli chodzi o potrawy z którymi mam złe wspomnienia to na pewno nie lubiłam zupy pomidorowej i ryżu z cynamonem za to do dziś czuje wspaniały smak pierogów z jagodami mojej babci

Odp: Odp: smaki dzieciństwa

dusia30
  • dusia30

  • Posty: 230
  • Przepisy: 52
  • Artykuły: 2
A ja pamiętam kogel-mogel.

Odp: smaki dzieciństwa

matri13
  • matri13

  • Posty: 129
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
Ale mi się nagle dzieciństwo przypomniało..jak miło się czytało..ja uwielbiałam placki z mąki i wody pieczone na płycie kuchni węglowej
słone masło
oranżadę z saturatora
prażoną soloną soję w woreczkach
dropsy
irysy z makiem
granulowane mleko w proszku
ruskie cukierki czekoladowe z wielkim trudem zdobywane i ukrywane przez mamę a z niewielkim wysiłkiem przeze mnie odnajdywane w najbardziej dziwacznych miejscach
chałwa też ruska(dzisiejsza w niczym nie przypomina tamtej,aczkolwiek nadal ją uwielbiam)
i totalny hicior..podpłomyki pieczone przez moją prababcię w prawdziwym piecu do pieczenia chleba






Odp: Odp: smaki dzieciństwa

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
To byly pyszne cukiereczki, ja tez sie nimi zajadalam, szczegolnie tymi czekoladowymi. Fajnie Bogda, ze o nich przypomnialas

Odp: smaki dzieciństwa

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
A ja pamiętam wodę z sokiem z saturatora........... , w upalne dni żadna oranżada jej nie zastąpi .
I jeszcze pamiętam cukierki - groszki w takich plastikowych pudełkach-dyskach z dziurką do wysypywania . Lubiłam czekoladowe i miętowe (były mieszane białe z zielonymi)...........

Odp: smaki dzieciństwa

gabika
  • gabika

  • Posty: 3
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
Dla mnie absolutnym hiciorem dzieciństwa były pierogi mojej babci z kaszą gryczaną i nadzieniem do pierogów ruskich! Mimo, że kaszy gryczanej nigdy nie lubiłam to w tym duecie zajadałam się nimi aż mi się uszy trzęsły...

A poza tym wata cukrowa...zakazany owoc bo słodka i zęby szybko próchnieją!

Odp: Odp: smaki dzieciństwa

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
waldiglogow napisał(a):

a pamiętacie miętusy albo landrynki od babci takie sklejone w kulke

O landrynki to zawsze staly u mojej prababci w takim specjalnym plastikowym pudelku wysoko na szafie,jak bylam grzeczna to dostawalam jedna,zawsze wybiieralam biale o karmelkowym smaku.

Odpowiedz na/ edytuj smaki dzieciństwa