sos do makaronu. pomoc

Obserwuj wątek

Odp: Odp: sos do makaronu. pomoc

KiBolek
  • KiBolek

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ja mam jeszcze inny pomysł
1 cebula
3 ząbki czosnku
250g pieczarek
małe opakowanie kwaśnej śmietany
200 g żółtego sera
makaron fusilli albo penne (tyle ile uznasz że zjesz)

ugotować makaron al dente, a w międzyczasie
cebulę i czosnek drobno pokroić i zeszklić na patelni, dodać pieczarki i jak zmiękną trochę wymieszać z ugotowanym makaronem
wszystko razem polać sosem ze startego żółtego sera i śmietany
doprawić solą, pieprzem, oregano, tymiankiem (albo tym co jest pod ręką i co się lubi)
zdecydowanie nie dla osób odchudzających się, ale za to bardzo szybko się robi

Odp: sos do makaronu. pomoc

dziqa
  • dziqa

  • Posty: 6
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
a ja proponuję groszek z marchewka ze słoika razem z wodą wylać na patelnię i dodać odrobinę oleju,pieprz i vegetę.zagęścić mąką i dodać trochę serka topionego.do tego makaron świderki...pycha!

Odp: sos do makaronu. pomoc

acia1065
  • acia1065

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
olio, aglio e peperoncino
czyli na rozgrzana dobra oliwe dajemy posiekany czosnek i ostre papryczki
na 2-3 osoby 1/2 szkl. oliwy, 3 zabki czosnku i papryczki suszonej ok. 1 lyzeczka
mozna posypac zielona pietruszka

Odp: sos do makaronu. pomoc

damiannn
  • damiannn

  • Posty: 2
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Prosty, a dobry sos:
Na rozgrzaną patelnie wlej olej (mało oleju) wlej śmietany najlepiej 30% i dodaj ketchupu najlepiej pudliszki i mieszaj. Na koniec dopraw solą, pieprzem i możesz dodać trochę papryki słodkiej. Gotowe !
Można też dodać jakiegoś mięsa np. piersi z indyka pokrojoną w kostki. Można dodać co się chce.

Odp: sos do makaronu. pomoc

Zim
  • Zim

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
To moze ja cos zaproponuje :
wez patelnie wlej olej (kapke oleju) przesmaz szynke parmeńska i suszone pomidory (moga byc swierze) dodaj brokuły (jak sa mrozone to rozmroz i dopirto dodaj) dopraw pieprzem sola i czosnkiem zalej śmietana (moim zdaniem najlepiej 30% kremówka) w miedzy czasie ugotuj makaron "al dente" jak smietana sie zredukuje dorzuc makaron (polecam penne) wymieszaj. jak wszystko jest gorace nakładaj na talerze posyp serem najlepiej parmezanem ale moze byc jakis podobny (startym na drobnej tarce) i szamaj ze smakiem

Odp: Odp: sos do makaronu. pomoc

akademiad
  • akademiad

  • Posty: 8
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
mmmm ja najbardziej lubię sos serowy, ze szpinakiem. Nie za często, w końcu trzeba od czasu do czasu pamiętać o figurze

Odp: sos do makaronu. pomoc

caroline1983
Z moich przepisów polecam Ci to:
https://gotujmy.pl/sos-miesno-warzywny,przepisy,51207.html
Prosty, szybki, niedrogi i smaczny. Mozna jesc z makaronem, kasza ryzemitp. Skład:
50 dag mięsa mielonego (najlepiej wieprzowego bo się nie skleja)
1 paczka (450g) mrożonki "włoszczyzna paski"
1 mały słoik koncentratu pomidorowego
1 cebula
zioła prowansalskie
sól
pieprz
olej

Odp: sos do makaronu. pomoc

Jesli nie dbasz o figure,to moze cos takiego:

na rogrzana oliwe wrzuc drobno pokrojony zabek czosnku,dodaj pokrojona w cienkie paski szynke ( ok 100 gr ),podsmaz chwilke i wlej kubek slodkiej smietany,zmniej ogien i gotuj chwile,az sos zgestnieje do pozadanej konsystencji.Mozesz dodac swiezych ziol,np:bazylii,zielonej pietruszki czy rozmarynu.Sol i pieprz radze dodac pod koniec gotowania.

pozdrawiam i smacznego

Odp: sos do makaronu. pomoc

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
wejdź w dział przepisów, kuchnie świata, kuchnia włoska - tam znajdziesz wiele przepisów na makarony i sosy do nich

sos do makaronu. pomoc

noozka
  • noozka

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam
Potrzebuje jakiegoś przepisu prostego na dobry sos do makaronu, bez żadnych pomidorów, coś nowego szybki i łatwy do zrobienia z góry dziękuje za przepisy

Odpowiedz na/ edytuj sos do makaronu. pomoc