sos sloko- kwasny

Obserwuj wątek

Odp: sos sloko- kwasny

WinaImport_pl
Brzmi bardzo ciekawie i chyba musze przetestować,bo też teraz na święta szukam jakiś ciekawych i oryginalnych przepisów na sos słodko-kwaśny. Dam znać czy wyszło

Odp: sos sloko- kwasny

oszude
  • oszude

  • Posty: 55
  • Przepisy: 183
  • Artykuły: 0
Ja robiłem kiedyś taki sos do cielęciny słodko-kwaśnej.Papryka konserwowa pokrojona w kostkę lub zmiksowana ale nie całkiem drobno ( około 100g ) zalać szklanka wody w rondelku dodać 2 łyżki cukru oraz 1 łyżeczke soli.Zagotować i dolać 1/2 szklanki octu.Wszystko zagęścić zawiesiną z mąki ziemniaczanej.

Odp: sos sloko- kwasny

Editha
  • Editha

  • Posty: 38
  • Przepisy: 244
  • Artykuły: 6
Hejka
Też niedawno robiłam taki sosik, a przepis bardzo fajny znalazłam tu:

http://kuchnia-elexis.blogspot.com/2012/08/sos-sodko-kwasny-z-nektarynki-i-papryki.html

może Tobie też przypasuje
pozdrawiam

Odp: sos sloko- kwasny

staśś
  • staśś

  • Posty: 1
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
skład:marchew, cebula pomidor, papryka. te składniki w takiej samej ilości.
1/2 części tej co u góry to : przecier pomidorowy, ananas , jabłko przetarte.
do tego cukier, ocet, woda z kukurydzy, sól i zioła,

zmieniono 1 raz (ostatnio 27 lis 2012 13:13 przez staśś)

sos sloko- kwasny

Malgosia*Ieper
Mam problem i mysle, ze mi pomozecie Znalazlam swietny przepis na kotlety schabowe - sa w panierce ze slonecznika. Trzeba je posmarowac sosem slodko- kwasnym, ale wlasnie objechalam wszystkie sklepy i w tej glupiej Belgii po prostu nie ma ( sa takie w sloikach, jako gotowe dania, ale to mnie nie interesuje). Postanowilam zrobic sama, ale to bedzie ekperyment. Pomyslam, ze zmiksuje pomidory z puszki, ananasa i marynowana papryke, potem to doprawie. Jednak to tylko pomysl; nie wiem co wyjdzie. Moze ktos z Was robil taki sos samodzielnie?

Odpowiedz na/ edytuj sos sloko- kwasny