Stare smaki

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Stare smaki

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
caroline1983 napisał(a):

Ja od jakiegos czasu robię sama masło. Takie jak robiła moja babcia. No i mam wypróbowany przepis na ogórki kiszone, ale do zrobienia raczej na wsi bo w miescie ciażko byłoby o niektóre składniki (typu liscie winogrona itp.).

W moim rodzinnym domu też robiło się masło i twaróg, maślanka była pyszna. A w domu było nas trochę, więc masło robiliśmy co dwa dni. No i oczywiście robiliśmy też swoje wyroby po świniobiciu. Ach zapach domowych wędlin rozchodził się po całym domu.

Odp: Odp: Odp: Stare smaki

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
caroline1983 napisał(a):

Tam blizej morza za to sa świeże rybki

Nad morzem świeże rybki, ale co dziwne ryba jest droższa. Ja mieszkam 10 km od morza, a moja siostra pod Stalową Wolą i tam ryba jest tańsza. Ale ci znad morza mogą jechać i kupić rybkę prosto z kutra. Mamy pewność co do świeżości ryby.

Odp: Odp: Stare smaki

caroline1983
Tam blizej morza za to sa świeże rybki

Odp: Stare smaki

Babciagramolka
caroline1983-- przeprowadzam sie do Ciebie - serek bym sobie zrobiła

Odp: Odp: Odp: Stare smaki

caroline1983
Ja co prawda krowy nie mam ale kupuje od pewnej pani tu od nas ze wsi takie mleko prosto od krowy. A polewke dzisiaj gotowałam

Odp: Odp: Stare smaki

Babciagramolka
caroline1983 napisał(a):

Zapomniałabym... Przy okazji robienia masła mam też własną maślankę. Smakuje ona inaczej niz ta ze sklepu.

Buniu a dasz przepis na taki majonez?


Przepis wstawiłam .A maślanki zazdroszczę .Dawno- dawno temu kiedy moje dzieciaki były małe miałam dojscie do takiego prawdziwego mleczka prosto od krówki. Było i masełko i śmietanka i serek własnej roboty - a maslankę latem wlewalismy do takiego syfonu na naboje i piliśmy ,, maslankowego szampana " - alez było to pyszne .A i polewke na maslance i na serwatce robiłam. Ja chcę mleczka od krówki

Odp: Stare smaki

caroline1983
Zapomniałabym... Przy okazji robienia masła mam też własną maślankę. Smakuje ona inaczej niz ta ze sklepu.

Buniu a dasz przepis na taki majonez?

Odp: Stare smaki

Babciagramolka
Dziś majonez na tapecie .Taki domowy , gęsty , smakowity - bez konserwantów .
Zapomniałam napisać - spokojnie stoi 3 tygodnie ( a własciwie to stał by gdyby nie wnuki - jedza ze wszystkim - a zamówienie na sos tatarski to już w litrach liczę ).
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 24 mar 2010 18:26 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Stare smaki

caroline1983
Ja od jakiegos czasu robię sama masło. Takie jak robiła moja babcia. No i mam wypróbowany przepis na ogórki kiszone, ale do zrobienia raczej na wsi bo w miescie ciażko byłoby o niektóre składniki (typu liscie winogrona itp.).

Odp: Stare smaki

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Wspaniale dawne smaki dawniej prawie wszystko bylo robione w domu.A zurawina jest wysmienita ja ostatnio jadlam z pulpetami,palce lizac.

Odpowiedz na/ edytuj Stare smaki