suche drozdze

Obserwuj wątek

Odp: Odp: suche drozdze

micromatter
Borubar napisał(a):

Suche drożdże powstają poprzez zmieszanie z płynem w celu powstania zaczynu Możesz też oczywiście użyć drożdży tzw. instant, sproszkowane - są pakowane po kilka dkg i dostępne w każdym markecie.


Kur... w biedronce nie ma sproszkowanych drożdży!

Odp: suche drozdze

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
A ja Ci powiem najprościej.Z reguły na kg mąki dajemy 8-10 dkg drożdzy takich z kostki po 10 dkg. Odważ sobie mąkę i proporcjonalnie dodaj drożdzy.Jajak robię z pół kg mąki to daję 4-5 dkg drożdzy na oko. Trzeba sobie ułatwiać życie a nie utrudniać

Odp: Odp: suche drozdze

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
może było inne opakowanie, o innej, większej gramaturze...ja widziałam w sklepach tylko takie po 7g, co nie znaczy, że innych nie ma

Odp: suche drozdze

bryn1u
  • bryn1u

  • Posty: 24
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
haaa to chyba przesadzilem bo tam pisalo 4 szklanki maki a ja chyba dalem moze 20 g to max ! To troche bez sensu to jest bo skoro 1 szklanka maki to 10 g drozdzy a torebka ma 7 g i jest napisane jedna paczke suchych drozdzy na 4 szklanki maki ?

Odp: Odp: suche drozdze

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
W Polsce są drożdże suche tzw. instant w torebeczkach po 7g - taka ilość odpowiada 25g drożdży świeżych.
Ja, robiąc ciasto na pizzę, daję po prostu 10g świeżych drożdży na każdą szklankę mąki.

Odp: suche drozdze

bryn1u
  • bryn1u

  • Posty: 24
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A jak pisze opakowanie suchych drozdzy na pizze to ile mam dac zwyklych drozdzy gdzie w opakowaniu jest ich 100 gram ?

Odp: suche drozdze

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Ja uzywam suchych drozdzy aktywnych, sa 2 razy mocniejsze od swiezych wiec uzywa sie ich polowe, lub dwa razy tyle swiezych (zalezy co jest w przepisie)

Odp: suche drozdze

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
znalazłam tabelkę może się przyda http://home.earthlink.net/~ggda/convert.htm

Odp: suche drozdze

Suche drożdże powstają poprzez zmieszanie z płynem w celu powstania zaczynu Możesz też oczywiście użyć drożdży tzw. instant, sproszkowane - są pakowane po kilka dkg i dostępne w każdym markecie.

suche drozdze

Ania L.
  • Ania L.

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
witam serdecznie, mam przepis na calzone a w nim jest 1,5 lyzeczki suchych drozdzy. Zupelnie nie wiem co to za sa suche drozdze. Czy mozna je zastapic swiezymi i jesli tak to ile uzyc swiezych drozdzy? Bardzo prosze o porade i z gory dziekuje za pomoc. ania

Odpowiedz na/ edytuj suche drozdze