Suszenie grzybów w piekarniku

Obserwuj wątek

Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
Henia pakuj się i przyjeżdżaj u mnie grzeją na szczęście

Odp: Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
margolata napisał(a):

A bliżej kaloryfera Też na sznureczkach i przewiązać tak żeby dotykały żeberek kaloryfera jednocześnie nagrzewasz mieszkanko i suszysz grzybki

Na razie kaloryfery zimne! A sposób jest świetny!

Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
A bliżej kaloryfera Też na sznureczkach i przewiązać tak żeby dotykały żeberek kaloryfera jednocześnie nagrzewasz mieszkanko i suszysz grzybki

Odp: Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Bahus napisał(a):

Ja suszę grzyby nad kuchenką gazową (gaz płacę ryczałtem). Wszystkie cztery palniki są włączone (mały gaz) a sznurki wiszą pod włączonym okapem.

Właśnie w tym problem, że mam kuchenkę elektryczną! Kiedy miałam gazową robiłam tak jak Ty!

Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ja suszę grzyby nad kuchenką gazową (gaz płacę ryczałtem). Wszystkie cztery palniki są włączone (mały gaz) a sznurki wiszą pod włączonym okapem.

zmieniono 2 razy (ostatnio 12 wrz 2010 22:08 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

caroline1983
Ja stosowałm jeszcze inna metodę. Grzyby ponawlekane na nitki zawieszałam z tyłu lodówki na takiej kratce, tylko wczesniej trzeba ja odkurzyc jesli dawno nie zagladałaś za lodówke

Z piekarnikiem mi nie wyszło bo mam taki elektryczny piecyk bez możliwosci regulacji temp. i o ile z przodu grzyby były ładne, to z tyłu pomimo otwartych drzwiczek spaliły mi sie

Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Heniu, nie da się tego dokładnie określić bo wszystko zależy czy masz termoobieg tzn. czy jest przewiew w piekarniku; ważne jak mokre są same grzyby - na to masz Ty tylko pogoda; zależy w jakich będą kawałkach...
Ususzony grzyb powinien być suchy, ale dość elastyczny jeszcze a po przełamaniu nie może być widoczna jakakolwiek wilgotna warstwa - sprawdzam właśnie przełamując większy kawałek i do słoików susz kładę na wyczucie...

Odp: Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Pyza napisał(a):

Koniecznie przy uchylonych, najlepiej by było na jakiejś kratce albo siatce drucianej. Można też powiesić sznureczki na pokrętłach tak żeby zwisały do otworu piekarnika. Temperatura max. 50st. C i dobrze jak jest termoobieg - sama nie lubię tego sposobu bo temperaturę ciężko jest rzeczywiście utrzymać a jeśli jest odrobinę za wysoka to grzyb zapieką się z wierzchu i potem ciężko je dosuszyć.

Jak długo trzeba suszyć, żeby były dobrze dosuszone?

Odp: Suszenie grzybów w piekarniku

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Koniecznie przy uchylonych, najlepiej by było na jakiejś kratce albo siatce drucianej. Można też powiesić sznureczki na pokrętłach tak żeby zwisały do otworu piekarnika. Temperatura max. 50st. C i dobrze jak jest termoobieg - sama nie lubię tego sposobu bo temperaturę ciężko jest rzeczywiście utrzymać a jeśli jest odrobinę za wysoka to grzyb zapieką się z wierzchu i potem ciężko je dosuszyć.

Suszenie grzybów w piekarniku

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Proszę, napiszcie czy suszycie grzyby w piekarniku? Nie mam suszarki, a za zimno jest, żeby suszyć na sznureczkach, pozostaje mi tylko piekarnik, ale nie wiem w jakiej temperaturze suszyći np, czy przy uchylonych drzwiczkach, czy zamniętych.

Odpowiedz na/ edytuj Suszenie grzybów w piekarniku