Świąteczna potrawa hiszpańska

Obserwuj wątek

Odp: Świąteczna potrawa hiszpańska

anna_rok
  • anna_rok

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja to hiszpanię kocham nie tylko od święta. Dla mnie bogactwo tamtejszych potraw to nieoceniona uczta dla zmysłów. Moim zdaniem trzeba się pochylić nad tą kuchnią niżej, bo naprawdę jest w czym smakować. Szukam przepisów często w necie, więc może też mi jakoś pomożecie? Odkryłam dużo na stronie sklepu Ultra Comida, gdzie też kupuję przyprawy.

Odp: Świąteczna potrawa hiszpańska

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Hej! Mus z ogórka popularny jest w całej Hiszpanii? Jakie jeszcze potrawy? To strasznie ciekawy temat?

Odp: Odp: Świąteczna potrawa hiszpańska

Matylda Mała
Delikatny mus z ogórka i awokado podawany zazwyczaj w Hiszpanii w święta Bożego Narodzenia

Składniki: 1 średnie, dojrzałe awokado, pół ogórka, sok z połówki cytryny, pół szklanki warzywnego bulionu , 2 łyżeczki oliwy z oliwek (najlepiej Extra Virgin - Bulerias), kilka kropel sosu tabasko, łyżka posiekanego koperku, czarne oliwki, 2 łyżeczki jogurtu naturalnego
sól, pieprz

Sposób przyrządzania:
Awokado obrać (najlepiej przekroić na pół, wyjąć pestkę i łyżką wybrać miąższ). Do rozdrobnionego łyżką lub widelcem miąższu dodać drobno pokrojonego ogórka. Wlać sok z cytryny, bulion, oliwę i wszystko razem zmiksować, aż powstanie gładki krem. Doprawić do smaku solą, pieprzem, kilkoma kroplami sosu tabasco. Przełożyć do miseczek, udekorować pokrojonymi w krążki oliwkami - polecam szczególnie oliwki Stovitu marki Bulerias (wysoka jakość, sprowadzane z Sewilli, która jest "stolicą" oliwek)Schłodzić i podawać ze świeżym pieczywem i kieliszkiem wytrawnego białego wina.

Odp: Świąteczna potrawa hiszpańska

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Ja słyszałem, że tradycyjne świąteczne potrawy w Hiszpanii różnią się w zależności od regionu, w południowych prowincjach są to często owoce morza.

Zawsze możesz przejrzeć kategorię kuchni hiszpańskiej i może coś Ci się rzuci w oczy i spodoba https://gotujmy.pl/przepisy,kuchnia-hiszpanska,i590/

Może ktoś był w Hiszpanii w święta i pomoże? Trzymam kciuki

Świąteczna potrawa hiszpańska

essenceoflife
Szukam przepisu na tradycyjną hiszpańską potrawę świąteczną, może ktoś posiada? Chciałabym żeby to było coś prostego, najlepiej jakieś tradycyjne ciasto lub coś co mogę łatwo przetransportować i nie będzie wymagało dodatkowego podgrzewania...

Odpowiedz na/ edytuj Świąteczna potrawa hiszpańska