Święta bez ryby.

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Święta bez ryby.

Dorcia
  • Dorcia

  • Posty: 19
  • Przepisy: 46
  • Artykuły: 0
Ciesze sie napewno wyjda pyszne ,mimo to trzymam kciuki i pozdrawiam

Odp: Odp: Odp: Odp: Święta bez ryby.

Muzykus
  • Muzykus

  • Posty: 46
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
Dorciu dziękuję Ci serdecznie właśnie robię danie z Twojego przepisu - trzymaj kciuki - bo jak wyjdzie na stałe zagości w moim Wigilijnym jadłospisie.
Pozdrawiam Muzykus.

Odp: Odp: Odp: Święta bez ryby.

Dorcia
  • Dorcia

  • Posty: 19
  • Przepisy: 46
  • Artykuły: 0
Proponuje zrobic leniosze,,danie z kuchni lubelskiej,robila je zawsze moja tesciowa.na Wigilie..Cos podobnego do tradycyjnych golabkow z tym ze nadzienie jest z kaszy gryczanej z suszonymi grzybami lub w ostatecznosci pieczarkami podsmazona cebulka ,pieprzem sola itd.Piecze sie je w piekarniku a gotowe juz na talerzu rozkraja na pol troche rozkrusza widelcem i polewa roztopionym maselkiem...Pychotka! Pyszne sa odsmazone po swietach na patelni i znow polane maslem.Polecam!

Odp: Odp: Święta bez ryby.

Muzykus
  • Muzykus

  • Posty: 46
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
No toś mnie Buniu zaskoczyła propozycjami - są naprawdę bardzo ciekawe. Z pewnością je wykorzystam, zwłaszcza podoba mi się ryba po grecku bez ryby. Nie bardzo chcę ją pytać , ponieważ chcę jej zrobić niespodziankę. w jej rodzinie nikt się nią i jej problemem nie przejmował, a ja pokochałem ją jak córkę i chcę żeby u mnie czuła się doskonale.
Pozdrawiam Buniu i jeszcze raz dziękuję.

zmieniono 1 raz (ostatnio 24 lis 2012 19:43 przez Muzykus)

Odp: Święta bez ryby.

Babciagramolka
Muzykus napisał(a):

Kochani - dawno się nie wypowiadałem na tych stronach, ale wierzcie mi korzystałem z wielu przepisów. Teraz popadłem w kałabanię, jak mawiają na mojej Lubelszczyźnie. W czym sprawa? Już referuję i proszę o pomoc. Moja kochana synowa, nie toleruje ryb. Zbliżają się jednak święta Bożego Narodzenia i mam z tym niejaki problem. Nie chcę bowiem by czuła się w te święta niepotrzebna albo pomijana. Poradźcie proszę co można podać na Wigilię zamiast ryb? Może ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?
Czekam na jakiekolwiek informacje i pomoc w tej ważnej dla mnie sprawie.
Pozdrawiam Muzykus.


Witam !
Spróbuj podejść do problemu tak jak byś miał na Wigilii wegetarianina . Można zrobić rybę po grecku bez ryby ( tzn tofu w warzywach zamiast ryby ) , zamiast ryby w galarecie - warzywa w galarecie . A reszta bez problemu - barszcz z uszkami albo grzybowa , kapusta z grzybami , pierogi z kapusta, krokiety itd .
To zależy co robicie na Wigilię . Na ciepło zje zupę z Wami , ryby na ciepło nie musi mieć - starczy kapusta z grzybami , pierogi, krokiety . A na zimno Wy ryby , a Ona tofu w warzywach i warzywa w galarecie .
Zresztą najprościej Ją zapytać co jada na Wigilię i po problemie.

Święta bez ryby.

Muzykus
  • Muzykus

  • Posty: 46
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
Kochani - dawno się nie wypowiadałem na tych stronach, ale wierzcie mi korzystałem z wielu przepisów. Teraz popadłem w kałabanię, jak mawiają na mojej Lubelszczyźnie. W czym sprawa? Już referuję i proszę o pomoc. Moja kochana synowa, nie toleruje ryb. Zbliżają się jednak święta Bożego Narodzenia i mam z tym niejaki problem. Nie chcę bowiem by czuła się w te święta niepotrzebna albo pomijana. Poradźcie proszę co można podać na Wigilię zamiast ryb? Może ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?
Czekam na jakiekolwiek informacje i pomoc w tej ważnej dla mnie sprawie.
Pozdrawiam Muzykus.

Odpowiedz na/ edytuj Święta bez ryby.