Sypki ryż

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Sypki ryż

mis9080
  • mis9080

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Klu to mleko i nie będzie się sklejał

Odp: Sypki ryż

inka28
  • inka28

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
jeszcze nigdy nie udało mi się ugotować ryżu tak żeby był sypki, zawsze wychodzi klejący i nie wiem zupełnie dlaczego, nawet jeżeli jest al dente to i tak nie jest sypki

Odp: Odp: Odp: Sypki ryż

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zgadzam się. Sam pracowałem w jednym zakładzie, który zajmował się rozlewaniem oleju. Przyjeżdżała "beka" oleju i był on rozlewany do tysięcy butelek. Zmieniała się tylko etykieta. W każdej butelce olej był identyczny, a po trafieniu do sklepów te z etykietą marketu były o 50% tańsze niż te, które miały etykietę lepszej firmy. Różnica żadna. Gdyby ludzie czytali etykiety wybieraliby tańszy

Odp: Odp: Sypki ryż

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
zielonka napisał(a):

Najtańszy i byle jaki ryż zawsze się skleja, nie spotkałam się jeszcze z takim, który by tego nie robił. Wolę kupować paraboiled lub nieco droższy ryż i gotować go nieco krócej niż podano na opakowaniu, a po ugotowaniu przelać zimną wodą. Nie wystudzi się zbyt mocno, a będzie wyglądał znacznie bardziej apetycznie niż posklejana i rozgotowana breja,


Dokładnie. Dużo zależy od jakości kupowanego ryżu. Cena nie zawsze jest wykładnikiem jakości. Kiedyś mąż kupił najtańszy najzwyklejszy ryż jaki mu się nawinął. Po ugotowaniu był super sypki. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ten sam ryż pakowany jest tam gdzie ten droższy. Zmienia się tylko opakowanie Wystarczy porównać etykiety z kilku produktów Znane firmy "puszczają" produkty dla innych marek głównie marketów Tak jest nie tylko z ryżem

Odp: Sypki ryż

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Najtańszy i byle jaki ryż zawsze się skleja, nie spotkałam się jeszcze z takim, który by tego nie robił. Wolę kupować paraboiled lub nieco droższy ryż i gotować go nieco krócej niż podano na opakowaniu, a po ugotowaniu przelać zimną wodą. Nie wystudzi się zbyt mocno, a będzie wyglądał znacznie bardziej apetycznie niż posklejana i rozgotowana breja,

Odp: Odp: Sypki ryż

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja choćbym nie wiem jak gotowa i w jakiej ilości wody to i tak ryż mam klejący:/ Może zły ryż kupuję? Jakiego rodzaju ryżu używacie?

Odp: Sypki ryż

WinoToskanii_pl
Tutaj nawet nie chodzi o to aby gotować go w dużej ilości wody,a odpowiednim czasie,jeżeli chcemy aby był sypki to wystarczy 10 minut,nie jak jest na każdym opakowaniu po 15-20 minut.

Odp: Sypki ryż

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ja kupuję ryż w torebkach i gotuję go w sporej ilości wody. dzięki temu jest on zawsze sypki.

Odp: Sypki ryż

ankaszym
  • ankaszym

  • Posty: 39
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
od gatunku tak mi się wydaje

Odp: Odp: Sypki ryż

ja niestety lubię rozgotowany ryż, kiedy próbowałam zrobić to samo z brązowym, nie dość, że wygotowała mi się prawie cała woda w garnku, to z tego też powodu ryż zaczął się zachowywać jak... dziki ryż

sonixo napisał(a):

zgadzam się, jak dla mnie zdrowszy i smaczniejszy

Odpowiedz na/ edytuj Sypki ryż