Sypki ryż

Obserwuj wątek

Odp: Sypki ryż

sonixo
  • sonixo

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
zgadzam się, jak dla mnie zdrowszy i smaczniejszy

Odp: Sypki ryż

WinoToskanii_pl
Jeżeli chodzi o sypki ryż to moim zdaniem w pierwszej kolejności jest to kwestia długości czasu jego przygotowania,a w drugiej tego na jaki gatunek ryżu się zdecydujemy. Z doświadczenia polecam ten brązowy.

Odp: Sypki ryż

margharita
Nie wiedziałam, że wystarczy do ryżu dodać ociupinę masła i wtedy on nie jest jedną, wielką papką.

Odp: Sypki ryż

marchevva
  • marchevva

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
a nie prościej kupić paraboiled?

Odp: Sypki ryż

kielbasinsky
dobrze wiedzieć

Odp: Sypki ryż

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć! Aby ryż się nie kleił trzeba dodać do niego w trakcie gotowania odrobinę masła, a zanim wsadzimy go do wody, musimy pamiętać, żeby go bardzo dokładnie wypłukać, zmieniać wodę, aż ta, w której płuczemy, stanie się zupełnie przezroczysta

Odp: Sypki ryż

Monika Kucharek
Widze ze nikt tego jeszcze sposobu nie podał. Odrazu mówie, że to mój sposób i w smaku wychodzi podobny do tego co sprzedają u większości chinczyków jest luźny i delikatnie lepki.
Ryż zamiast bezpośrednio gotować w wodzie umieszczam go w pojemniku do gotowania na parze i po prostu czekam aż dojdzie co pewien czas próbując. Problem tego jest taki, że to wymaga dużo więcej czasu, dlatego można najpierw chwile podgotować a dopiero potem przerzucić na sitko do gotowania na parze.

Odp: Sypki ryż

SuperInterior_pl
Raz,ze zależy to od rodzaju samego ryżu,a dwa ważną czynnością jest to aby polać go zimną wodą tuż po ugotowaniu,wtedy masz 100% pewności,że wyjdzie Ci sypki.

Odp: Odp: Sypki ryż

Klaudynka
  • Klaudynka

  • Posty: 14
  • Przepisy: 125
  • Artykuły: 1
Mój ryż zawsze jest sypki, niezależnie od jakości, czy parboiled, czy nie ;p. Po prostu wrzucam go najpierw na rozgrzany olej i krótko podsmażam, taki surowy. Potem zmniejszam ogień i podlewam go wodą (strasznie syczy wtedy, dlatego trzeba uważać) i gotuję pod przykryciem na małym ogniu, często dolewając wody. Wtedy zawsze wychodzi sypki. Podpatrzyłąm ten sposób u p. Ewy Wachowicz

Odp: Sypki ryż

Gastosklep_pl
Faktycznie zapomniałam o tym,że można potem wrzucić ryz na patelnię aby był bardziej sypki. Spróbuje może nawet dzisiaj i napisze jak smakowało

Odpowiedz na/ edytuj Sypki ryż