Szparagowo mi...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Szparagowo mi...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
thegrooba napisał(a):

A ja widziałam w sobotę szpragagową porażkę. strasznie długie i mega cienkie szparagi białe w pęczkach, po obraniu z wlokien chyba by nic ze szparaga nie zostało - koszt? 2 zł. a ostatnio byly za 3.5 Babka trzymala je w dodatku na sloncu, nie w wodzie tylko na jakiejs folii, W dodatku mialy jakies takie fioletowe glowki:// Ja bym takich szparagów nie kupiła, ale byli i tacy ktorzy kupowali


Mnie się udało kupić takie cieniutkie zielone - po lekkim przesmażeniu na maśle smakowały cudownie!

Odp: Odp: Szparagowo mi...

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Joanna109 napisał(a):

ja ostatnio lubie jeść je same, surowe może to dziwne, ale co tam


Takie dziwactwo chyba nikomu nie szkodzi

Odp: Szparagowo mi...

Joanna109
  • Joanna109

  • Posty: 31
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 13
ja ostatnio lubie jeść je same, surowe może to dziwne, ale co tam

Odp: Szparagowo mi...

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
A ja widziałam w sobotę szpragagową porażkę. strasznie długie i mega cienkie szparagi białe w pęczkach, po obraniu z wlokien chyba by nic ze szparaga nie zostało - koszt? 2 zł. a ostatnio byly za 3.5 Babka trzymala je w dodatku na sloncu, nie w wodzie tylko na jakiejs folii, W dodatku mialy jakies takie fioletowe glowki:// Ja bym takich szparagów nie kupiła, ale byli i tacy ktorzy kupowali

Odp: Odp: Szparagowo mi...

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Tit napisał(a):

Za ostry ogień.


No właśnie ogień na pewno nie był za mocny, pilnowaliśmy szparagi, no i nie wyszły :/

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Przed chwilą zjadłem.
obrazek
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

Zupa była dwukolorowa - osobno gotowaliśmy zielone i osobno białe szparagi, zrobiliśmy z nich krem,a potem wlewaliśmy na pół talerza białą i na pół talerza zieloną bardzo efektowne - polecam na przyjęcia!

Odp: Odp: Szparagowo mi...

Babciagramolka
Bahus napisał(a):

Jedna moja znajoma po umyciu i obraniu szparagów, obierki i inne odcięte (zdrowe) części zalewa wodą i gotuje. Wywarem po odcedzeniu zalewa właściwe szparagi i w wywarze tym je gotuje, Podobno zupa jest wtedy bardziej esencjonalna i przez to smaczniejsza. Nie wiem, nigdy nie sprawdzałem, ale wierzę na słowo.


Melduję , że pierwsze ,,obierki ,, z zielonych szparagów zamroziłam - potem wypróbuję pomysł z gotowaniem wywaru z nich i wkładaniu w niego szparagów - na pewno aromat wywaru to podniesie . Wypróbuję niedługo . Jak mi sie spodoba to potem gotowy wywar w małych pojemniczkach pomrożę .

Odp: Szparagowo mi...

Ja wczoraj robiłam zupę szparagową na warsztatach kulinarnych w Centum Szkoleniowym Makro z Kurtem Shellerem. I szparagi na musie z awokado. Pozdrawiam, Tit

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Dziś szparagi na zimno. Ciekawi mnie kto z Was ma dzisiaj w swoim menu szparagi?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Szparagowo mi...