Szparagowo mi...

Obserwuj wątek

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Buniu...czy przed grillowaniem szparagi jakoś "obrabiasz"?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Jak sprawdzić przed kupnem czy szparagi nie są "zdrewniałe" albo gorzkie ?. Wiem, że istnieją na to różne sposoby....
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

Babciagramolka
Pyza ma rację - też wolę zielone i też uważan , ze takie najprostsze z wody są najlepsze .Ale robię też smażone na maśle , grillowane .No i oczywiście zupka szparagowa do popicia ( robię z tych obciętych końcówek i potem miksuję .Ja już sezon szparagowy zaczęłam.
obrazek obrazek obrazek

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Te bułki na parze to nasze kochane PYZY poznańskie...Moim sercem już zawładnęłaś....

zmieniono 1 raz (ostatnio 02 maj 2011 22:40 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Szparagowo mi...

martunia19
Dok ładnie to był dodatek do dania głównego, obrałam i ugotowałam szparagi na parze z dodatkiem soli. Zrobiłam tzw. bułki na parze do tego ciemny sosik i pieczeń... Rodzinka była zachwycona... POLECAM

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Z pyzami? A to ciekawe...nigdy nie próbowałem...a może podasz więcej szczegółów >....
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

martunia19
Ja osobiście za nimi nie przepadam, ale moja rodzinka bardzo
U nas jada się częściej białe, które uprzednio grubo obieramy, aby pozbyć się goryczy. My gotujemy je na parze są wtedy lepsze niż gotowane tradycyjnie!
Bardzo dobre są ze sosem beszamelowym lub ostatnio jedliśmy je z pyzami, ciemnym sosem i pieczenią, mmm pycha
polecam i życzę smacznego!
Pozdrawiam

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ja od zawsze je stosowałem w przygotowywaniu garmażerki. Są wdzięczniejsze w smaku ale i kolorystycznie również pozwalają na tworzenie bardziej "malarskich" kompozycji.

zmieniono 1 raz (ostatnio 02 maj 2011 22:16 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
długo nie mogłam się do nich przekonać a teraz kiedy je jadam wolę zielone, jakoś bardziej mi smakują
chyba najważniejsze w przygotowaniu jest to żeby ich nie przegotować bo wtedy są niesmaczne - muszą pozostać jędrne i chrupkie a są tak łagodne w smaku, że można je podawać chyba ze wszystkim co tylko nam przyjdzie do głowy....chociaż dobrze jest nie szaleć żeby czuć szparagi a nie dodatki...
i chyba najbardziej lubię po prostu lekko podduszone z dodatkiem siekanego jajka

zmieniono 1 raz (ostatnio 20 mar 2013 10:05 przez zozolek)

Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Sezon szparagów zaczął się na dobre. Mam wrażenie, że w tym roku trochę wcześniej. W tym kontekście rodzi się pytanie: które szparagi lepsze, zielone czy białe? A może macie jakieś ciekawe spostrzeżenia na temat tego suuuuuuper pysznego warzywa? A może jakieś ciekawostki lub zdjęcia? Wszystko w tym wątku na temat szparagów mile widziane..a nawet.wręcz wskazane

zmieniono 4 razy (ostatnio 20 mar 2013 10:05 przez zozolek)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Szparagowo mi...