Test dzbanków BRITA

Obserwuj wątek

Odp: Test dzbanków BRITA

eluchap
  • eluchap

  • Posty: 28
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 0
Woda filtrowana w dzbanku BRITA jest doskonała do gotowania zup, sosów,makaronów,kasz,warzyw, bo dzięki swoim właściwościom poprawia smak i jakość potraw. Dlatego do przygotowania dzisiejszej zupy ziemniaczano - pieczarkowej użyłam takiej wody która nadała jej bogatego smaku i zapachu.
obrazek

Odp: Test dzbanków BRITA

BRITA - Twoja woda
Robienie kostek lodu, picie dla zwierząt, podlewanie kwiatków, gotowanie ziemniaków, mycie zębów – to tylko niektóre z Waszych pomysłów na wykorzystanie przefiltrowanej przez dzbanek BRITA wody. Z Waszych wypowiedzi wynika, że taka woda przydaje się w wielu dziedzinach, przede wszystkim jednak w gotowaniu! W związku z tym przypominamy o naszym konkursie kulinarnym na http://zrodloczystejwody.brita.pl/Konkurs.php.

Macie zamiar wziąć w nim udział?

Odp: Test dzbanków BRITA

Dalszy ciąg mojej relacji - test BRITA -
1) Zachęcona waszymi rekomendacjami zaczynam akcję wskrzeszenia mojego kwiatka, którego już miałam wyrzucić. Zobaczymy czy na wodzie BRITA uda się go wyprowadzić na ludzi.
2) Przetestowałyśmy z córką wodę z dzbanka w zastępstwie wody z butelki. Po lekkim schłodzeniu w lodówce ma pełne walory wody butelkowanej, co zgodnie przyznałam ja i Kaja też. Co prawda znam wody "smaczniejsze", ale to chyba nie jest tu winny filtr, tylko po prostu niektóre wody mają jakiś korzystny zestaw minerałów, które wpływają na smak. A w ogóle to kupiłam herbatę poziomkową i robię Kai codziennie do szkoły do bidonu. W sezonie jesienno-zimowym to lepsze niż zimna woda Córka bardzo chętnie ją pija także po posiłkach.
3) Do używania filtrowanej wody tak się już przyzwyczaiłyśmy, że stosuję ją nawet do gotowania ziemniaków. Też jakby były jakieś smaczniejsze a może się zasugerowałam. Przy okazji gotowania ziemniaków robiłam rybę na parze - właśnie z tej filtrowanej wody. To była świeża makrela - wyszła bardzo dobrze - myślę, że do gotowania na parze powinno się używać dobrej wody - bo to zdecydowanie wpływa na smak - woda przecież wnika do wnętrza ryby, czy warzyw gotowanych w ten sposób.
4) Przyznam szczerze, że najtrudniej dostrzec różnicę w porannej kawie o dziwo - ale ja rano tak się spieszę, że piję kawę całkowicie automatycznie i bezrefleksyjnie. Właściwie duszkiem i to podczas kąpieli w wannie jednocześnie wydając dyspozycje Kai typu: umyłaś już zęby?, załóż inną bluzkę, teraz uczesz włosy, nie zapomnij o spince itd. Nic więc dziwnego, że umyka mi smak kawy.
4) Używamy też wody filtrowanej do mycia zębów - hmm.... może to już oznaki uzależnienia, ale woda z kranu u nas często bywa zażółcona i nie mam do niej zaufania.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
pacpaw napisał(a):

evita0007 napisał(a):

Agiatis napisał(a):

mnie także kończy się skuteczność filtra, zerknę na allegro i poszperam

Agiatis Ja te kupiłam myśle że 14zł na miesiąc to nie jest dużo i sie opyla

http://allegro.pl/1-x-brita-maxtra-filtr-wklad-oryginal-okazja-i1862532458.html


nie 14 tylko 21zł Widział ktoś może w sklepie taki wkład ile kosztuje?

EDIT:
ale faktycznie można znaleźć po 14zł z odbiorem osobistym.

Moim zdaniem się opłaca.Kupiłam 3 sztuki i płace za przesyłke tylko jeden raz to mnie wyszło równe 50zł,bo wziełam wysyłke priorytetową. A ty jak chcesz to szukaj gdzie indziej

Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
margolata napisał(a):

jest w rossmannie dostępny ok 30 zł dowiem się w poniedziałek dokładnie


Czyli szukanko za 14zł (ewnetualnie z kosztami przesyłki w cenie 20zł) jest chyba najbardziej korzystne.

Odp: Test dzbanków BRITA

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
jest w rossmannie dostępny ok 30 zł dowiem się w poniedziałek dokładnie

Odp: Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
evita0007 napisał(a):

Agiatis napisał(a):

mnie także kończy się skuteczność filtra, zerknę na allegro i poszperam

Agiatis Ja te kupiłam myśle że 14zł na miesiąc to nie jest dużo i sie opyla

http://allegro.pl/1-x-brita-maxtra-filtr-wklad-oryginal-okazja-i1862532458.html


nie 14 tylko 21zł Widział ktoś może w sklepie taki wkład ile kosztuje?

EDIT:
ale faktycznie można znaleźć po 14zł z odbiorem osobistym.

zmieniono 1 raz (ostatnio 16 paź 2011 13:56 przez pacpaw)

Odp: Test dzbanków BRITA

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
Ostatnio w pracy zrobiłam sobie herbatkę i....o matko różnicę widać gołym okiem i oczywista czuć ją w smaku w tej chwili wiem że nie zamieniłabym już dzbanka Brita nawet na nowy czajnik
Jestem ciekawa czy faktycznie przefiltrowana woda korzystnie wpłynie na kwiaty mam jednego kwiatka (zamioculcas bodajże) który nie rośnie w górę ale za to jest mocno ukorzeniony skorzystam z Waszych rad i zobaczymy czy coś się odmieni

Odp: Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Agiatis napisał(a):

mnie także kończy się skuteczność filtra, zerknę na allegro i poszperam

Agiatis Ja te kupiłam myśle że 14zł na miesiąc to nie jest dużo i sie opyla

http://allegro.pl/1-x-brita-maxtra-filtr-wklad-oryginal-okazja-i1862532458.html
obrazek

Odp: Odp: Test dzbanków BRITA

Agiatis
  • Agiatis

  • Posty: 57
  • Przepisy: 232
  • Artykuły: 0
mnie także kończy się skuteczność filtra, zerknę na allegro i poszperam

Odpowiedz na/ edytuj Test dzbanków BRITA