Tłuszcze w diecie

Obserwuj wątek

Odp: Tłuszcze w diecie

Ela Dz
  • Ela Dz

  • Posty: 18
  • Przepisy: 730
  • Artykuły: 13
Odnośnie tłuszczu przypomniało mi się takie powiedzonko....Dlaczego mleko jest tłuste? Aby krowa nie skrzypiała przy dojeniu.
A tak poważnie....skrajności są niewskazane w żadnej dziedzinie. Tak bark tłuszczu zaszkodzi, jak i jego nadmiar. To samo się tyczy witamin...proste vit C...niedobór jest groźny...choroba za chorobą łapie, a nadmiar grozi.....sami sobie dopowiedzcie.

Odp: Odp: Tłuszcze w diecie

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
basienka127 napisał(a):

Ja staram się unikać przede wszystkim margaryny, a do smażenia używam głównie oliwy: http://www.smaczneko.pl/pl/p/Oliwa-z-oliwek-extra-virgin/438

A masz zezwolenie na reklamowanie się tutaj

Odp: Tłuszcze w diecie

Ja staram się unikać przede wszystkim margaryny, a do smażenia używam głównie oliwy: http://www.smaczneko.pl/pl/p/Oliwa-z-oliwek-extra-virgin/438

Odp: Tłuszcze w diecie

Selprim_pl
Jeżeli chodzi o tłuszcz w diecie,to na dobrą sprawę wiele zależy do samego rodzaju diety na jaką się zdecydowaliśmy. Nie jestem zwolenniczką ich całkowitej eliminacji,wszystko trzeba odpowiednio wyważyć.

Odp: Tłuszcze w diecie

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Estry nie są kwasami. Są to (najczęściej) związki aromatyczne powstałe na skutek reakcji kwasów (lub ich bezwodników) z alkoholami lub fenolami. Reakcja ta nazywa się estryfikacją. Estry kwasów tłuszczowych i gliceryny to tłuszcze. Kwasy nienasycone np. omega 3 nie mają nic wspólnego z estrami.

zmieniono 2 razy (ostatnio 06 kwi 2013 02:10 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Tłuszcze w diecie

Mama i Hubert
Witam

Moim zdaniem dużym błędem jest podejście mówiące o całkowitym eliminowaniu tłuszczów w diecie. Mozna tym wyrządzić sobie dużą szkodę. Ważny jest sposób przygotowania potraw a nie eliminacja tego co może przynieść nam same korzyści. Jeśli mowa o omega3 to wchodzą one w skład przede wszystkim olejów zimno tłoczonych, takich jak olej rzepakowy, olej lniany, oliwa z oliwek itp. Tylko jak napisałam, mają to być oleje nie poddawane rafinacji, która to pozbawia ich o 50% Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Spożywanie takich tłuszczów nie tyle co nie grozi otyłościa co pomoże wręcz utrzymać zgrabną sylwetke. Tylko jak wspomniałam chodzi o sposób przyrządzania potraw, a mianowicie nie opierac diety o produkty smazone, ale o pieczenie, gotowanie, gotowanie na parze czy spozywanie surówek do których mozna spokojnie dodawać oleje zimno tłoczone, co polepszy smak i wartośc odżywczą dania. Ja osobiście nie przepadam za rybami, więc to źródło omega3 odpada, dlatego spozywam oleje od sprawdzonych producentów, oleje nieklarowane, nierafinowane z najlepszych upraw i produkcji wolnych od szkodliwych czynnikow. Takie oleje nie są normalnie dostępne w sklepach gdyż muszą być przechowywane w niskich temperaturach z dala od światła, więc polecam zamawianie olejów prosto od producentów, takich jak www.osele.pl . Takie sklepy oferują produkty ekologiczne z dostawa do domu. Więc pamietajmy że eliminowanie tłuszczów z diety może nam tylko zaszkodzić.

Tłuszcze w diecie

shall
  • shall

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja bym chciała poruszyć temat tłuszczu w diecie. Wiadomo, że zaleca się diety ogólnie niskotłuszczowe, bo cholesterol, bo choroby serca itd…. Wiadomo, że tłuszcz ogólnie wydaje się niezdrowy. No ale po pierwsze - nasze posiłki w dzisiejszych czasach ciężko przygotowywać beztłuszczowo, a jak jeszcze się je w miejscach publicznych to w ogóle... dramat.
Z drugiej strony są też zdrowe tłuszcze, które chyba bardziej odchudzają aniżeli tuczą. Mówię o omega-3. Czytałam o nich ostatnio dużo, za namową mojej pani doktor (jestem z Jaworzyny Śląskiej - dr Ewa Jamróg) i ona mówi, że najlepsze są estry etylowe. Bo to są jedyne naprawdę niezbędne kwasy tłuszczowe, których organizm sam sobie nie potrafi wytworzyć.
Dużo omega-3 jest np. w rybach, ale ja po pierwsze ich za bardzo nie lubię (ten zapach i ości ), a po drugie w rybach są metale ciężkie. Moje dziecko np. jest też na nie uczulone...
Omega-3 jest też w oleju lnianym, ale jest on podobno bardzo nietrwały i może zawierać szkodliwe substancje (nie jest do końca oczyszczony).

Na takiej zasadzie eliminacji doszłam do tego, że powinnam jakoś wzbogacić dietę o omega-3, ale w rozsądny sposób. Właściwie jedynym takim preparatem, który ma te najbardziej niezbędne kwasy (ALA) jest OmegaRegen. Ma też dodatkowo witaminy, które rozpuszczają się tylko w tłuszczach, więc dzięki temu są dobrze przyswajalne (wiecie, że witaminy z tabletek przyswajają się chyba w 3 czy 4% ?!).

Jak Wy radzicie sobie z tłuszczem w Waszych dietach? Jakoś specjalnie dobieracie posiłki? Jecie jakieś suplementy?

Odpowiedz na/ edytuj Tłuszcze w diecie