Trawa cytrynowa

Obserwuj wątek

Odp: Trawa cytrynowa

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
zachęcam do przeczytania mojego artykułu o trawie cytrynowej
https://gotujmy.pl/trawa-cytrynowa,artykuly,3599.html
oraz innych artykułów również, szczególnie dotyczących ziół przyprawowych...

Odp: Trawa cytrynowa

Babciagramolka
Mam powiedzieć prawdę czy tak jak wypada Ja wolę olej z pestek winogron - nie przepadam za oliwą - nawet jej sama nie kupuję .Dostałam w nagrodę w konkursie butlę oliwy extra vergine i zużywam ją aromatyzując( przygotowuję następne z chili i czekam na piri-piri od córki, chcę jeszcze zrobić czosnkową i jakąś ziołową ) . Normalnie w ten sposób aromatyzowałam olej .
Nie wiem czemu nie mogę od lat polubić oliwy. oliwki lubię - oliwy nie .Specjalnie zrobiłam tą mocno aromatyzowaną - potem jak będę robić dresing dam łyżkę oliwy cytrynowej , sok z cytryny , olej z pestek winogron , i np konfiturę z gorzkich pomarańczy.
Tak więc odczucie bardzo subiektywne- jak ktoś lubi oliwę to niech robi z oliwy jak nie to z oleju. Dla mnie oliwa jest ,,oblepiajaca " i w odczuwaniu bardzo ciężka . Pewnie nijak się to ma do oceny speców od żywienia ale mój organizm ogłasza bunt na oliwę i już .

zmieniono 1 raz (ostatnio 22 sie 2010 21:48 przez Babciagramolka)

Odp: Trawa cytrynowa

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Buniu a lepsza oliwa czy olej np słonecznikowy?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Trawa cytrynowa

Babciagramolka
Proponuję wykorzystanie trawy cytrynowej do zrobienia oliwy aromatyzowanej cytrynowo.
obrazek

Odp: Trawa cytrynowa

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
a ja zerkne przy okazji w Kauflandzie .. tam tez moza dostac wiele ciekawych rzeczy ..

Odp: Odp: Odp: Trawa cytrynowa

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Henia napisał(a):

misia14 napisał(a):

ja posiadam trawę cytrynową.....kupiłam ja na dniach otwartych ODR(Ośrodka Doradztwa Rolniczego) w Mikołowie w Śmiłowicach.....
tej trawy nalezy szukać na dobrze zaopatrzonych stoiskach ziołowych ewentualnie z innymi roślinkami ale raczej nie wsród kwiatów
Podobny aromat daje tez werbena cytrynowa....

Myślisz o stoiskach z ziołami spożywczymi czy sklepach zielarskich? Od dawna próbuję kupić trawę cytrynową w Legnicy, jak dotychczas bezskutecznie.

miałam na myśli stoiska z ziołami spożywczymi ale raczej nie w supermarketach tylko targowiskach, giełdach z roślinami różnymi.....
ta roślina dobrze znosi warunki w mieszkaniu zimą

Odp: Trawa cytrynowa

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
No ja poszukiwałem wytrwale w Poznaniu, a wiecie gdzie znalazłem? W Hamburgu gdzie przebywałem kilka urlopowych dni....

PS. nie żałuję zakupu....smak rewelacyjny, wiele potraw dzięki tej przyprawie zyskało na smaku.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Trawa cytrynowa

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
misia14 napisał(a):

ja posiadam trawę cytrynową.....kupiłam ja na dniach otwartych ODR(Ośrodka Doradztwa Rolniczego) w Mikołowie w Śmiłowicach.....
tej trawy nalezy szukać na dobrze zaopatrzonych stoiskach ziołowych ewentualnie z innymi roślinkami ale raczej nie wsród kwiatów
Podobny aromat daje tez werbena cytrynowa....

Myślisz o stoiskach z ziołami spożywczymi czy sklepach zielarskich? Od dawna próbuję kupić trawę cytrynową w Legnicy, jak dotychczas bezskutecznie.

Odp: Trawa cytrynowa

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
ja posiadam trawę cytrynową.....kupiłam ja na dniach otwartych ODR(Ośrodka Doradztwa Rolniczego) w Mikołowie w Śmiłowicach.....
tej trawy nalezy szukać na dobrze zaopatrzonych stoiskach ziołowych ewentualnie z innymi roślinkami ale raczej nie wsród kwiatów
Podobny aromat daje tez werbena cytrynowa....

Odp: Trawa cytrynowa

EkoMiodek
  • EkoMiodek

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Tak, trawa cytrynowa jest świetna do zupy tajskiej. Ja robię czasami z krewetkami i trawa cytrynowa jest obowiązkowa do tego dania.

Odpowiedz na/ edytuj Trawa cytrynowa